در پاکستان رخ داد؛

ویکی پدیا فیلتر شد

کدخبر: ۵۵۳۲۰۸
اقتصادنیوز: بنابر اعلام سخنگوی سازمان مخابرات پاکستان، به دلیل انتشار مطالب موهن در ویکی‌پدیا، سازمان مخابرات پاکستان به مدت ۴۸ ساعت به درخواست دادگاه عالی، خدمات آن را کند و سپس مسدود کرد.
ویکی پدیا فیلتر شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سازمان مخابرات پاکستان پس از این که سرعت دسترسی به ویکی‌پدیا را به مدت ۴۸ ساعت کاهش داد و تهدید کرد اگر محتوایی که توهین به مقدسات محسوب می‌شود را حذف نکند، مسدود خواهد شد، اکنون ویکی پدیا را مسدود کرده است.

کنایه سنگین ریابکوف به آمریکا

پایگاه خبری لایو مینت گزارش داد، بنیاد ویکی‌مدیا، میزبان دایره المعارف آنلاین رایگان ویکی‌پدیا است که توسط داوطلبانی از سراسر جهان نوشته و نگهداری می‌شود.

سخنگوی سازمان مخابرات پاکستان مسدود شدن دسترسی به ویکی پدیا در این کشور را تایید و اظهار کرد: به دلیل این انتشار مطالب موهن در این وب سایت دایره المعارف، سازمان مخابرات پاکستان به مدت ۴۸ ساعت به درخواست دادگاه عالی، خدمات آن را کند و متوقف کرد.

بنا بر اظهارات سخنگوی سازمان مخابرات پاکستان، با ویکی‌پدیا برای حذف یا ممنوعیت محتوای موهن تماس گرفته شد اما این تذکر مورد اعتنا قرار نگرفت.

وی اظهار کرد: اگر محتوای توهین‌آمیز، مسدود یا حذف شود، برگرداندن دسترسی به خدمات ویکی پدیا مورد ارزیابی مجدد قرار خواهد گرفت.

مقامات پاکستان در گذشته علیه پلتفرمهای شبکه اجتماعی نظیر فیس بوک و یوتیوب به دلیل انتشار محتوای توهین آمیز به مقدسات، اقدام کرده اند.

تیتر یک
  • بررسی تورم دهک های پایین در ۱۴۰۱

    در سال ۱۴۰۱ روند تورم در کشور افت و خیز های قابل توجهی را ثبت کرد. در ماه های نخست سال گدشته به دلیل سیاست حذف ارز…

از دست ندهید
کارگزاری مفید