تحویل نخستین تانک «لئوپارد ۲» به اوکراین

کدخبر: ۵۵۳۲۹۵
اقتصادنیوز: وزیر دفاع کانادا شنبه شب اعلام کرد که این کشور نخستین تانک «لئوپارد ۲» را به اوکراین ارسال کرده است.
تحویل نخستین تانک «لئوپارد ۲» به اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، «آنیتا آناند» وزیر دفاع کانادا اعلام کرد که این کشور نخستین دستگاه تانک «لئوپارد-۲» را با استفاده از یک هواپیمای ترابری نظامی به اوکراین ارسال کرده است.

ژانویه گذشته آناند گفته بود که کانادا چهار دستگاه تانک آماده جنگ «لئوپارد - ۲» را به اوکراین خواهد فرستاد و نیروهای اوکراینی را در مورد نحوه استفاده از قابلیت زرهی جدید آموزش خواهد داد.

سود ۴۰۰ میلیونی کارکنان حج و زیارت از عرضه بدون نوبت خودرو

به گفته وزیر دفاع کانادا، تانک‌های آماده جنگ، به شدت زره پوش و بسیار محافظت شده هستند و تحرک و قدرت آتش آنها به اوکراین کمک می‌کند تا مناطق بیشتری را که توسط روسیه تصرف شده است، آزاد کند.

کانادا جمعه گذشته نیز اعلام کرد که ۵۴ فرد و نهاد مرتبط با روسیه را به دلیل «تهاجم غیرقانونی روسیه به اوکراین» تحریم کرده است.

آمریکا و آلمان بعد از چند هفته فشار از سوی اوکراین و سایر متحدان غربی‌اش در زمینه ارسال تانک به اوکراین توافق کردند. پوتین و مقام‌های کرملین پیوسته غرب را به دلیل حمایت از کی‌یف مورد انتقاد قرار داده‌اند.

پیش تر کی‌یف هم زمان با تلاش‌های زیاد مسکو برای پیشرفت بیشتر در شرق اوکراین، توانسته بود از ۱۲ کشور غربی قول ارسال تانک‌های رزمی برای دفع حملات نیروهای روسیه را دریافت کند.

دمیتری کولبا وزیر امور خارجه اوکراین گفته بود که دولتش انتظار دارد در نخستین مرحله، میان ۱۲۰ تا ۱۴۰ تانک ساخت غرب از ۱۲ کشور دریافت کند که شامل لئوپارد ۲ ساخت آلمان، چلنجر ۲ ساخت انگلیس و ام یک آبرامز ساخت ایالات متحده می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی