منتجب نیا: دولت نشان داده که ناتوان است / باید تحولی در دولت ایجاد شود

کدخبر: ۵۵۴۲۱۰
اقتصادنیوز: دبیرکل حزب جمهوریت اسلامی ایران گفت: دولت توان اداره کشور را ندارد. این دولت در یک سال و نیم گذشته نشان داده است که ناتوان است.باید تحولی در دولت ایجاد شود و در مسائل اقتصادی و سیاست خارجی تغییر حاصل شود.
منتجب نیا: دولت نشان داده که ناتوان است / باید تحولی در دولت ایجاد شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی گفت: امروز که فریاد مردم بلند است، مراجع که همراه مردم هستند و مرجع مردم هستند، فریاد های مردم را می شنوند و گرانی و نابسامانی و حق کشی و ... را می بینند و نسبت به آن واکنش نشان می دهند.

عقلا باید تندروها و خودمحورها را مهار کنند / به آنان فضا ندهند و بگویند، این‌ها سخنگوی ما نیستند

حجت الاسلام منتجب‌نیا با اشاره به انتقادات اخیر برخی مراجع از دولت رئیسی پس از مدت نسبتا کوتاه ریاست جمهوری او، گفت: با وجود اینکه دیدگاه آقای رئیسی دیدگاه اصولگرا و راست است ولی شعار هایی که ایشان در انتخابات داده و امروز نیز بیان می کند با آن منش و روش همخوانی ندارد. حرف ها و شعار های ایشان حتی پس از پیروزی در انتخابات هم بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و جنبه عملی ندارد. مبارزه با فساد و اجرای عدالت نمایشی خاص است و ایشان عادت کرده است که به این صورت با مردم برخورد کند نه با استدلال و اقناع و ارائه گزارش های عملی.

وی افزود: در جناح راست جز تعداد معدودی بقیه حامی ایشان بودند و امروز هم حمایت می کنند چرا که تصمیم بر این شده بود که همه چیز یک دست شود و اصلاح طلب ها و نیروهای مستقل کنار زده شوند و سه قوه در اختیار جریان اصولگرا قرار بگیرد.

منتجب نیا یادآور شد: مراجع تقلید همانطور که از آنها انتظار می رفت در انتخابات موضوع گیری نداشتند و از کاندیدای خاصی حمایت نکردند چون آن ها مراجع دینی هستند و در مسائل سیاسی سعی می کنند ورود  نکنند، از این رو نمی توان مراجع را به این متهم کرد که در انتخابات از آقای رییسی حمایت کرده اند. آن ها هم منتظر بودند تا ببینند دولتی که بر سر کار می آید چگونه مشکلات مردم را برطرف می کند. البته فکر نمی کنم امروز مرجع تقلیدی باشد که جزء معترضین به سیاست های فعلی نباشد.

بادامچیان: امام چادر اجباری را نفی کردند + فیلم

وی تاکید کرد: دولت توان اداره کشور را ندارد. این دولت در یک سال و نیم گذشته نشان داده است که ناتوان است. به تعبیر حضرت امام برخی هستند که نمی توانند یک مغازه نانوایی را اداره کنند. شخص آقای رییسی هیچ سابقه اجرایی نداشته است و بستگان او و خواصی که در اطرافش هستند باید مدیریت کنند. نیروهایی که او آورده یا به او تحمیل کرده اند نیروهایی ناکارآمد و ناتوان هستند.

وی تاکید کرد: باید تحولی در دولت ایجاد شود و در مسائل اقتصادی و سیاست خارجی تغییر حاصل شود اعضای این دولت سیاست خارجی را قفل کرده اند و امروز با دنیا در تقابل قرار گرفته ایم.

تیتر یک
  • بررسی تورم دهک های پایین در ۱۴۰۱

    در سال ۱۴۰۱ روند تورم در کشور افت و خیز های قابل توجهی را ثبت کرد. در ماه های نخست سال گدشته به دلیل سیاست حذف ارز…

از دست ندهید
کارگزاری مفید