علی مطهری:

انقلاب در تحقق شعار آزادی وبه ویژه آزادی بیان موفق نبوده است

کدخبر: ۵۵۴۷۱۴
اقتصادنیوز: علی مطهری استاد دانشگاه و نماینده پیشین مجلس در یادداشتی در روزنامه اعتماد میزان تحقق برخی از شعارهای انقلاب را بررسی کرد.
انقلاب در تحقق شعار آزادی  وبه ویژه آزادی بیان موفق نبوده است

به گزارش اقتصادنیوز او در این باره نوشت: در شعار آزادی و مخصوصا آزادی بیان قطعا به هدف خود و آنچه امام خمینی و شهید آیت‌الله مطهری بیان کرده بودند، نرسیده‌ایم. امام خمینی گفته بودند در جمهوری اسلامی حتی کمونیست‌ها هم در بیان عقاید خود آزادند و آیت‌الله مطهری گفته‌اند «در جمهوری اسلامی حتی احزاب غیر اسلامی حق فعالیت دارند مشروط به اینکه با تابلوی خودشان و نه تابلوی اسلام فعالیت کنند» اما آنچه امروز در برخورد با منتقدان و مخالفان نظام می‌بینیم فاصله زیادی با این نگاه دارد.

افرادی به صرف انتقاد از نظام به جرم اقدام علیه امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی و اجماع و تبانی علیه نظام در زندان به سر می‌برند و افرادی هم به جرم اظهارنظر متفاوت با نظر رسمی نظام در انتخابات‌ها رد صلاحیت می‌شوند. 

اما در موضوع جمهوری بودن نظامِ برآمده از انقلاب اسلامی باید اذعان کنیم که به تدریج و به ویژه پس از رحلت امام خمینی جمهوری بودن و نقش مردم در نظام جمهوری اسلامی کمرنگ شده است تا جایی که در دو انتخابات اخیر مجلس و ریاست‌جمهوری شاهد قهر بخش قابل توجهی از مردم با صندوق‌های رای بودیم. 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید