حمایت تمام‌قد سوئد از بسته دهم تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه

کدخبر: ۵۵۵۱۹۱
اقتصادنیوز: نخست‌وزیر سوئد گفت کشورش از بسته دهم تحریم‌ها علیه روسیه حمایت می‌کند.
حمایت تمام‌قد سوئد از بسته دهم تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «اولف کریسترسون» نخست وزیر سوئد روز دوشنبه گفت که بسته دهم تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه متوازن خواهد بود.

وی که این سخنان را در جریان کنفرانس خبری با همتای لهستانی خود مطرح می‌کرد، گفت که یکی از مهمترین موضوعات مورد بحث، دارایی‌های بلوکه شده روسیه است.

کریسترسون اضافه کرد: «البته ما از بسته دهم تحریم‌ها حمایت می‌کنیم و این تحریم‌ها قطعا ضروری است و دیدگاه مشترکی در این زمینه وجود دارد».

نخست وزیر سوئد اضافه کرد: «یکی از مهمترین موضوعات مورد بحث، مذاکره درباره دارایی‌های بلوکه شده روسیه است. این چالش باید به شیوه‌ای صحیحی حل شود و تردیدی در این باره وجود ندارد. ما نیازمند اتحاد هستیم و منابع مالی زیادی از روسیه وجود دارد که باید برای بازسازی اوکراین استفاده شود».

این در حالی است که «پیتر زیجارتو» وزیر امور خارجه مجارستان روز گذشته تاکید کرد که این کشور با بسته دهم تحریم‌ها علیه روسیه مخالف است.

بر اساس گفته این مقام مجارستانی، تحریم‌ها علیه روسیه به صلح در اوکراین منتهی نخواهد شد و فقط به ویران شدن اقتصاد اروپا منجر می‌گردد.

وی که با یک شبکه رادیویی مصاحبه می‌کرد، افزود: «تحریم‌ها (علیه روسیه) کاملا شکست خورده‌اند».

زیجارتو اضافه کرد: «بسته دهم تحریم‌ها که در بروکسل در حال بحث است، همانند بسته نهم، تنها باعث ویرانی بیشتر در اقتصاد اروپا می‌شود».

از زمان آغاز جنگ در اوکراین در ماه فوریه، واشنگتن میلیون ها دلار کمک تسلحیاتی و مالی به کی یف انجام داده است. واشنگتن همچنین اقدام به ارائه کمک های اطلاعاتی به نیروهای اوکراینی نیز پرداخته است.

آمریکا تا کنون تسلیحات کشنده نظیر راکت اندازهای چندگانه هایمارس، هویتزر M777  و پهپادهای تهاجمی را به اوکراین ارسال کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید