تأکید انگلیس بر حمایت های نظامی بیشتر از اوکراین

کدخبر: ۵۵۶۰۷۲
نخست‌وزیر انگلیس گفت: سه برابر تسلیحاتی که پیشتر به اوکراین دادیم، خواهیم داد و از همه می‌خواهیم همانند ما عمل کنند.
تأکید انگلیس بر حمایت های نظامی بیشتر از اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «ریشی سوناک» نخست‌وزیر انگلیس، بعدازظهر امروز (شنبه)، در کنفرانس امنیتی مونیخ به سخنرانی پرداخت.

بنابر گزارش شبکه «الجزیره»، نخست‌وزیر انگلیس گفت: «ما از اوکراین برای دفاع از خودش حمایت می‌کنیم. تسلیحاتی که ما ارسال می‌کنیم، روسیه را بازخواهد داشت.»

ریشی سوناک اضافه کرد: «نباید به روسیه اجازه دهیم که در جنگ اوکراین پیروز شود. ساختار امنیتی که قبل از جنگ اوکراین در اروپا بود، ناکارامد بود. سه برابر تسلیحاتی که پیشتر به اوکراین دادیم، خواهیم داد و از همه می‌خواهیم همانند ما عمل کنند.»

هشدار هریس درباره تبعات پیروزی روسیه در جنگ اوکراین

سوناک همچنین گفت: «اگر بتوانیم با تسلیحاتمان حمله روسیه را سد کنیم، پس پر ماندن انبارهای تسلیحاتی ما فایده‌ای ندارد. ما در حال حاضر خلبان‌های اوکراینی را برای پرواز با جنگنده‌ها با استانداردهای ناتو آموزش می‌دهیم تا سطح آن‌ها را در بلندمدت بالا ببریم.»

وی در ادامه بیان کرد: «ما باید روسیه را در جامعه بین‌الملل به انزوا بکشانیم. به کشورهایی که قادر هستند فورا جنگنده به اوکراین ارسال کنند، کمک خواهیم کرد.»

شبکه «اسکای نیوز» نیز به نقل از نخست‌زیر انگلیس نوشت: «ما باید حمایت نظامی خود از اوکراین را افزایش دهیم. عدالت در اوکراین باید از طریق دیوان بین‌المللی کیفری برقرار شود. روسیه نیز باید تمام هزینه‌های بازسازی اوکراین را بپردازد.»

این اظهارات در حالی بیان شده است که «کاملا هریس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا نیز لحظاتی پیش در کنفرانس امنیتی مونیخ بر حمایت همه‌جانبه واشنگتن از کی‌یف تأکید کرد.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا گفت که اگر روسیه در جنگ اوکراین پیروز شود، این پیروزی دیگر کشورها را نیز به انجام اقدامات مشابه تشویق خواهد کرد

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید