به صدا درآمدن آژیر خطر در پایگاه آمریکا در سوریه

کدخبر: ۵۵۶۱۱۶
سه راکت به پایگاه ارتش آمریکا در العمر اصابت کرده و آتش‌سوزی در داخل پایگاه رخ داده است.
به صدا درآمدن آژیر خطر در پایگاه آمریکا در سوریه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، منابع محلی در شمال شرق سوریه امشب (شنبه) خبر دادند که دو پایگاه نظامیان اشغالگر آمریکایی در این منطقه یکی مستقر در نزدیکی میدان نفتی العمر و دیگری در نزدیک میدان گازی «کونیکو» هدف حمله راکتی قرار گرفته است.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز نوشته است که سه راکت به پایگاه العمر اصابت کرده و آتش‌سوزی در داخل پایگاه رخ داده است.

چراغ سبز آمریکا به چین برای خرید نفت ایران

همزمان بالگردهای ارتش آمریکا نیز در ارتفاع پایین به پرواز در آمده و آژیرهای خطر در این دو پایگاه به صدا در آمد. گشتی‌های ارتش آمریکا نیز برای یافتن محل شلیک راکت‌ها از این دو پایگاه بیرون آمده‌اند.

در چهار دهم دی ماه نیز منابع خبری سوری گفتند که پایگاه نظامی آمریکا در مجاورت میدان گازی «کنیکو» هدف حمله شدید راکتی قرار گرفته و در نتیجه، موجب آتش‌سوزی در پایگاه شده است.

آمریکا از سپتامبر ۲۰۱۴ به بهانه مبارزه با تروریست‌های داعش وارد سوریه شد و تاکنون بدون اینکه نقش خاصی در نابودی این گروهک داشته باشد، به حضور غیر قانونی خود در این کشور ادامه می‌دهد. دولت دمشق نیز بارها در نامه به سازمان ملل و شورای امنیت آمریکا را اشغالگر نامیده و به نقض تمامیت ارضی‌اش اعتراض کرده است.

بهانه مبارزه با داعش در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق ‌آمریکا پیشتر در اظهاراتی به صراحت گفته بود که حضور نظامیان این کشور در سوریه به خاطر چاه‌های نفت است؛ به همین دلیل است که مشاهده می‌کنیم پایگاههای آمریکا در شمال شرق سوریه در نزدیکی میادین نفت و گاز دایر شده است.

در مقابل نیز مردم محلی با ایستادگی در برابر کاروان‌های نظامی آمریکا در شمال شرق و شرق سوریه مخالفت خود را با حضور نظامیان آمریکا ابراز می‌کنند.

تیتر یک
  • مقصود فراستخواه:

    اقتصادنیوز: مقصود فراستخواه جامعه شناس واستاد دانشگاه در گفت‌وگو با سالنامه شرق به چالش‌های جامعه ایرانی پرداخت.

از دست ندهید
کارگزاری مفید