فوری/ حمله به ارتش آمریکا در عراق

کدخبر: ۵۵۶۲۸۳
کاروان حامل تجهیزات لجستیکی ارتش آمریکا در شمال عراق هدف حمله قرار گرفت.
فوری/ حمله به ارتش آمریکا در عراق

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، کانال تلگرامی «صابرین نیوز»، بعدازظهر امروز (یکشنبه)، خبر داد که یک کاروان حامل تجهیزات لجستیک متعلق به ارتش آمریکا در استان صلاح الدین عراق (شمال) هدف حمله قرار گرفته است.

رسانه‌های عراقی تا لحظه انتشار این گزارش، جزئیاتی درباره تلفات احتمالی این حمله و میزان خسارات وارده به کاروان آمریکا منتشر نکرده‌اند.

پشت پرده حمله هوایی اسرائیل به سوریه/ ترور نافرجام یک فرمانده؟

پس از مصوبه پارلمان عراق درباره لزوم خروج تمام نظامیان بیگانه از خاک این کشور و تعلل بغداد در این امر، کاروان‌های لجستیکی ائتلاف آمریکایی هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار می‌گیرند.

کاروان‌های آمریکایی یا از جنوب با عبور از مرز کویت یا از شمال غرب با عبور از گذرگاه غیر قانونی «الولید» در استان نینوی وارد عراق شده و تجهیزات مورد نیاز نظامیان آمریکایی مستقر در عراق را حمل می‌کنند. ائتلاف آمریکایی برای در امان ماندن از این حملات و انفجارهای کنار جاده‌ای برای انتقال تجهیزات خود از شرکت‌های بومی عراقی کمک می‌گیرد.

گروه‌های عراقی تاکید دارند که دولت عراق با عمل به مصوبه پارلمان این کشور، باید نیروهای بیگانه را از عراق اخراج کند.

 پارلمان عراق در دی ماه سال ۹۸ در پی اقدام تروریستی آمریکا در ترور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس نائب‌ رئیس شهید سازمان الحشد الشعبی عراق، طرح اخراج نیروهای بیگانه از خاک این کشور را تصویب کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید