سفر قریب‌الوقوع شمخانی به عراق برای امضای سند همکاری امنیتی

کدخبر: ۵۵۷۲۳۲
وزیر امور خارجه کشور از سفر قریب الوقوع امیر شمخانی به عراق جهت امضاء سند همکاری امنیتی با عراق خبر داد.
سفر قریب‌الوقوع شمخانی به عراق برای امضای سند همکاری امنیتی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان، در دیدار روز پنجشنبه - چهارم اسفند - با قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق، موضوعات دوجانبه و منطقه ای را با طرف عراقی مورد بررسی قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار، از تلاش‌های الاعرجی جهت مدیریت موضوعات امنیتی در مرزهای دو کشور، تشکر کرد.

پوشش متفاوت وزیر زن عراق در دیدار با امیرعبداللهیان + عکس

وی ضمن اعلام حمایت همیشگی ایران از عراق پیشرفته و با ثبات، از این‌که دو کشور موفق به تشکیل کمیته عالی امنیتی جهت رفع برخی نگرانی های موجود در اقلیم کردستان عراق شدند، ابراز خرسندی نموده و از سفر قریب الوقوع امیر شمخانی به عراق جهت امضاء سند همکاری امنیتی با عراق خبر داد.

امیرعبداللهیان، حضور هرگونه جریانات ضدانقلاب و جدایی طلب در اقلیم کردستان را غیرقابل قبول دانسته و این مساله را موجب ایجاد تهدیدات علیه کشورمان، عراق و حتی اقلیم کردستان اعلام کرد.

وزیر خارجه کشورمان ضمن تشریح تعاملات منطقه‌ای ایران، آخرین وضعیت مذاکرات برجام و سایر موضوعات منطقه‌ای را به اطلاع طرف عراقی رساند.

قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق نیز در این دیدار، ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، برخی توطئه های اخیر جهت ضربه به نظام ج ا ایران را توهم خواند.

الاعرجی در بیان اهمیت تعاملات منطقه ای، تاکید نمود که اگر تعاملات بین کشورهای منطقه به شکل گسترده وجود داشته باشد، جایی برای حضور بیگانگان در منطقه باقی نمی‌ماند.

مشاور امنیت ملی عراق، وجود هرگونه تهدید علیه جمهوری اسلامی ایران از داخل عراق را غیر قابل قبول و مردود دانسته و ضمن پاسداشت یاد سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، بر ضرورت نهایی شدن پرونده ترور غیرانسانی این شهدا، تاکید نمود.

 

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی