خط و نشان موشکی ایران برای آمریکا اروپا /جدیدترین موشک کروز ایران را بشناسید

کدخبر: ۵۵۷۴۷۹
فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: قادریم تا 2 هزار کیلومتر ناوهای امریکایی رو بزنیم که این 2 هزار کیلومتر هم به احترام اروپایی‌هاست که امیدواریم احترام خود را نگه دارند.
خط و نشان موشکی ایران برای آمریکا اروپا /جدیدترین موشک کروز ایران را بشناسید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: موشک کروز جدید با برد ۱۶۵۰ کیلومتر با نام پاوه عملیاتی شد.

سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در برنامه صف اول اظهار داشت: منافع امریکایی ها در ناامن سازی غرب آسیا و حتی جهان است.

وی افزود: منطقه روی گسل حوادث است و ما اگر قوی و مراقب نباشیم حوادث به ایران کشیده می‌شود.

حاجی زاده ادامه داد: امریکایی‌ها برترسازهایی دارند که یا از بین بردیم یا به آن صدمه زدیم مثل پایگاه‌هایشان که هر زمان اراده کنیم آنها را می‌زنیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: قادریم تا 2 هزار کیلومتر ناوهای امریکایی رو بزنیم که این 2 هزار کیلومتر هم به احترام اروپایی‌هاست که امیدواریم احترام خود را نگه دارند.

وی در ادامه اظهار داشت: با وجود موشک جدید هایپرسونیک ما امریکایی ها دیگر هیچ برترسازی ندارند.

حاجی زاده تاکید کرد: موشک هایپرسونیک ما در خارج از جو قادر به مانور است و تازه در 300 کیلومتری هدف روشن می‌شود، بنظر می رسد هیچگاه نتوانند سامانه ضد آن را تولید کنند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه همچنین گفت: این موشک سرعتی بیش از 12-13 ماخ دارد.

وی با بیان اینکه همانطور که مکنزی گفت ایران با پهپادهایش سلطه هوایی 70 ساله امریکا را از بین برده، خاطرنشان کرد: پهپاد پهن پیکر غزه همزمان 9 بمب با خود حمل می‌کند و مداومت پروازی بالایی دارد و شاید مانند mq9 امریکایی‌ها باشد.

حاجی زاده در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: موشکهای دور برد ما وزنش یک چهارم شده و کارایی آنها بالا رفته و کارایی سرجنگی‌ها ده برابر شده و زمان آماده سازی یک ششم نسبت به گذشته شده است و قیمت و هزینه آن خیلی پایین آمده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: موشکهای کروز داشتیم و نشان ندادیم و موشک کروز با برد 1650 کیلومتر را عملیاتی کردیم با نام پاوه به یاد شهدای کردستان.

وی با بیان اینکه دیگر هیچ موشک غیر نقطه‌زنی نمی‌سازیم، ادامه داد: الان با کروزها و پهپادها تهدید برای دشمن را 360 درجه کردیم و از هر طرفی قابلیت زدن آن را داریم.

حاجی زاده گفت: چند سال پیش برای خرید سامانه‌های پدافندی به روسیه سفر کردم و دیدم دانشمندان آنها همه سالمند هستند در حالیکه دانشمندان موشکی ما همه جوان هستند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه اظهار داشت: در حوزه ماهواره بر به توانمدی جدید دست پیدا کردیم که به وزن و ارتفاع بالا ماهواره بفرستیم. ماهواره بر با سکوهای تاکتیکی داریم.

وی تصریح کرد: ظرف یکی دو سال اینده جهش های بزرگی در حوزه ماهواره‌ و ماهواره‌بر خواهیم داشت و در آینده اخبار خوبی می‌شنوید.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: در حوزه فضایی ما و وزارت دفاع و سازمان فضایی وزارت ارتباطات دارند کار می‌کنند و در این دولت خوبیش این است که هماهنگیم و موازی کاری نمی‌شود.

حاجی زاده در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: بعد از فروپاشی شوروی موشکهای اسکاد را برای فروش گذاشته بودند 10 هزار دلار و همه نیروهای مسلح و ستاد کل و شهید مقدم موافق بودیم که بخریم چون قبلا از کره شمالی 2/5 میلیون دلار می‌خریدیم اما یک نفر مخالفت کرد و آن حضرت آقا بود، چندین بار هم گردش کار کردیم ولی بازهم مخالفت کردند و آخر گفتند این موضوع را ادامه ندهید و بروید خودتان بسازید و اگر آن روز آقا مخالفت نمی‌کردند صنعت موشکی ما امروز اینقد پیشرفت نکرده بود.

وی درخصوص حمله موشکی به پایگاه امریکاییها در عین الاسد گفت: بعد از شهادت سردار سلیمانی خواست مردم درباره انتقام بی تاثیر نبود در این عملیات و این عملیات فقط شلیک چند موشک نبود و از بعد از جنگ جهانی دوم بی سابقه بود و هنوز تاثیراتی دارد.

وی افزود: ما آن شب اگر می‌خواستیم هزار نفر از امریکایی ها را هم بکشیم می‌توانستیم ولی فقط سرباز بودند و اثری نداشت، اما باید ترامپ و پومپئو و مکنزی کشته شوند.

حاجی زاده ادامه داد: ما آماده جواب دادن امریکایی ها بودیم تا در مرحله اول 400 موشک به پایگاه هایشان از اردن تا کویت شلیک کنیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: فرمانده روسی که به ایران آمده بود و سامانه سوم خرداد رو دید گفت از نمونه روسی بهتر است و توانست گلوبال هاوک رو با یک تیر منهدم کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی