بخشی از درآمدهای مناطق آزاد به کمیته امداد و بهزیستی اختصاص یافت

کدخبر: ۵۵۷۸۳۴
مجلس تصویب کرد که یک درصد از منابع حاصله از وصول عوارض ورود کالا و خدمات سازمان‌های مناطق آزاد به کمیته امداد امام خمینی واریز شود.
بخشی از درآمدهای مناطق آزاد به کمیته امداد و بهزیستی اختصاص یافت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه)، در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۴۰۲ ، بند الحاقی ۷ تبصره ۶ این لایحه را به شرح زیر تصویب کردند:

«بند الحاقی ۷- سازمان مناطق آزاد مکلف است در راستای ایجاد اشتغال محرومین و نیازمندان بومی و به منظور زدودن فقر یک‌درصد(۱%) منابع حاصله از وصول عوارض ورود کالا و خدمات سازمان‌های مناطق آزاد را براساس بند (الف) ماده (۸۳) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به صورت سه ماهه از طریق ردیف شماره ۱۶۰۱۷۴ به خزانه واریز نماید. خزانه‌داری مکلف است این مبالغ را به نسبت شصت درصد(۶۰%) و چهل درصد(۴۰%) به ترتیب به ردیف اعتباری کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور واریز نماید.»

دلار نزدیک ۶۰ تومن! کفن پوش هایی که از قم به تهران می آمدند کو؟

کسی که خودروی ۱۰۰ میلیونی خریده و امروز ۴ میلیارد تومان شده، چه گناهی کرده؟+فیلم

بندهای الحاقی ۹ و ۱۰ لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور نیز جهت رفع ابهام و بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع داده شد.

متن این بندها به شرح زیر است:

«بند الحاقی ۹- کلیه رده‌های بسیج مستضعفین(پایگاه‌ها، حوزه‌ها، نواحی و ... بسیج) از پرداخت انشعاب برق، گاز، آب ، تلفن، فاضلاب، عوارض شهرداری و شمارشگرها و کلیه خدمات دولتی و عوارض معاف هستند.

بند الحاقی ۱۰- در اجرای جزء (۲) بند (چ) ماده (۸۰) قانون برنامه پنجساله ششم افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی و خیرین مسکن ساز برای هریک از افراد تحت پوشش سازمان ها و نهادهای حمایتی از پرداخت هزینه های صدور پروانه ساختمانی، عوارض دهیاری و شهرداری و هزینه های انشعاب آب، برق، فاضلاب و گاز برای واحدهای مسکونی اختصاص یافته به آنان براساس الگوی مصرف فقط برای یکبار معافند.»

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید