زنگ خطر در ایران به صدا درآمد!

کدخبر: ۵۵۸۶۵۶
زهره الهیان با هشدار در‌باره ‌خطر کاهش جمعیت در کشور گفت: لازم است تدابیر ویژه در جوان‌سازی جمعیت اتخاذ شود.
زنگ خطر در ایران به صدا درآمد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، زهره ‌الهیان عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در ‌‌همایش جوانی جمعیت از جوانی جمعیت به عنوان یکی از اهداف کلان و مهم حال حاضر کشور یاد کرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری در این زمینه طی سال‌های گذشته بارها تاکید داشته‌اند، چرا که شیب پیری جمعیت ایران  از دیگر کشورها بالاتر است.

وی با تاکید بر لزوم جوانی جمعیت و ‌هم‌افزایی همه نهادهای دخیل در این امر تصریح کرد: زنگ خطر پیری جمعیت در کشور به صدا درآمده و نیاز است تا قبل از اینکه کار از کار بگذرد و دیر شود فکری برای رفع این خطر صورت گیرد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر در پنج تا 6 سال آینده اقدام اساسی در این زمینه صورت نگیرد فرصت از دست رفته و دچار پیری جمعیت شده و بحران‌های بسیاری دامن‌گیر کشور خواهد شد.

مظفرپور رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی بابل هم از اجرای برنامه‌های تشویقی فرزند‌آوری خبر داد و افزود: این همایش با هدف شناسایی آسیب‌های اجتماعی تک‌فرزندی ‌و عواقب سالمندی جمعیت‌ در کنار روش‌های نوین و تشخیص ناباروری برگزار شده تا بتوان راهکارهای منسجم و مناسبی در خصوص جوانی جمعیت اندیشید و در جامعه به اجرا درآورد.

طوسی مدیرکل بانوان و خانواده  استانداری مازندران نیز در این همایش به‌ رشد پایین جمعیتی در مازندران اشاره کرد و با تاکید بر لزوم فرزند‌آوری که یکی از تاکیدات دولت مردمی به شمار می‌آید افزود: 450 هزار نفر در طرح غربالگری در استان مازندران مشارکت کردند.

وی با بیان اینکه توجه به سیاست‌های کلی برنامه‌های توسعه و تقویت نهاد خانواده از برنامه‌های محوری اداره کل بانوان و خانواده به شمار می‌آید.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران پیری جمعیت را یکی از موضوعات مهم اجتماعی در مازندران برشمرد و در ادامه گفت: مازندران از میانگین جدول رشد جمعیت جوان عقب  است و عدم توجه جوانان به ازدواج در نرخ باروری تاثیرگذاشته است.

وی یادآور شد: باید هزینه های ازدواج جوانان تسهیل شود.

همایش نمایشگاه جوانی جمعیت با مشارکت مراکز درمانی ؛ معاونت بهداشتی ؛ بنیاد مردمی جمعیت ؛ شهرداری و فرمانداری بابل برگزار شد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید