رویکرد بدبینانه یک روزنامه اصولگرا به توافق تهران-ریاض

کدخبر: ۵۶۰۴۲۸
اقتصادنیوز: روزنامه رسالت از روزنامه های حامی دولت در یادداشتی به صورت محتاطانه ای از تحولات اخیر در روابط ایران و عربستان انتقاد کرد.
رویکرد بدبینانه یک روزنامه اصولگرا به توافق تهران-ریاض

به گزارش اقتصادنیوز این روزنامه نوشت: نکته مهم ، به ضمانت اجرایی توافقات دوجانبه میان تهران و ریاض باز می گردد. 

در توافقات دوجانبه و چندجانبه ای که بر مبنای عادی سازی روابط ایران و عربستان سعودی  شکل می گیرد، باید تضمین های معتبری از سوی ریاض در این خصوص ارائه شود.در غیر این صورت، تعلقات فرامنطقه ای ریاض و خصوصا تلاش پشت پرده آن جهت به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی در آینده می تواند بر بعد عملیاتی و اجرایی توافقات سایه بیفکند.

نکته دیگر، به متعلقات بازی ریاض در شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب باز می گردد. قطعا سعودی ها باید تضمین دهند که مانع از انعقاد مناسبات دوجانبه میان تهران و اعضای غیر سعودی شورای همکاری خلیج فارس درحوزه های اقتصادی، بانکی وتجاری نخواهند شد.فراتر از آن، سعودی‌ها نباید به یکی ازمؤلفه های بازی روانی، امنیتی یا منطقه ای واشنگتن یا تل آویو علیه کشورمان تبدیل شوند. هر چند تمامی این تضمین‌ها نمی تواند یکباره گرفته شود یا تحقق پیدا کند اما در نگاه پروسه محور ما نسبت به پرونده عادی سازی روابط با عربستان سعودی، این نگاه کلان و دوراندیشانه باید  بر رویکرد  کلی و مقطعی غلبه پیدا کند. 

تیتر یک
  • صعود شاخص در بهار

    اقتصادنیوز: در سال ۱۴۰۱، شاخص بورس درآبان ماه بیشترین روزهای صعودی را ثبت کرد و در شهریور بیشترین روزهای نزولی را پشت…

از دست ندهید
کارگزاری مفید