رویکرد بدبینانه یک روزنامه اصولگرا به توافق تهران-ریاض

کدخبر: ۵۶۰۴۲۸
اقتصادنیوز: روزنامه رسالت از روزنامه های حامی دولت در یادداشتی به صورت محتاطانه ای از تحولات اخیر در روابط ایران و عربستان انتقاد کرد.
رویکرد بدبینانه یک روزنامه اصولگرا به توافق تهران-ریاض

به گزارش اقتصادنیوز این روزنامه نوشت: نکته مهم ، به ضمانت اجرایی توافقات دوجانبه میان تهران و ریاض باز می گردد. 

در توافقات دوجانبه و چندجانبه ای که بر مبنای عادی سازی روابط ایران و عربستان سعودی  شکل می گیرد، باید تضمین های معتبری از سوی ریاض در این خصوص ارائه شود.در غیر این صورت، تعلقات فرامنطقه ای ریاض و خصوصا تلاش پشت پرده آن جهت به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی در آینده می تواند بر بعد عملیاتی و اجرایی توافقات سایه بیفکند.

نکته دیگر، به متعلقات بازی ریاض در شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب باز می گردد. قطعا سعودی ها باید تضمین دهند که مانع از انعقاد مناسبات دوجانبه میان تهران و اعضای غیر سعودی شورای همکاری خلیج فارس درحوزه های اقتصادی، بانکی وتجاری نخواهند شد.فراتر از آن، سعودی‌ها نباید به یکی ازمؤلفه های بازی روانی، امنیتی یا منطقه ای واشنگتن یا تل آویو علیه کشورمان تبدیل شوند. هر چند تمامی این تضمین‌ها نمی تواند یکباره گرفته شود یا تحقق پیدا کند اما در نگاه پروسه محور ما نسبت به پرونده عادی سازی روابط با عربستان سعودی، این نگاه کلان و دوراندیشانه باید  بر رویکرد  کلی و مقطعی غلبه پیدا کند. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی