میدل ایست نیوز:

برگزاری کنفرانس گفت‌وگوی بغداد با حضور ایران و چند کشور منطقه

کدخبر: ۵۶۱۸۸۲
اقتصادنیوز: پنجمین کنفرانس بین‌المللی گفت‌وگوی بغداد با حمایت و تحت نظر نخست وزیر عراق و مشارکت مقامات امنیتی امارات، ترکیه، ایران، سوریه، قطر، عربستان و اردن در بغداد برگزار می‌شود.
برگزاری کنفرانس گفت‌وگوی بغداد با حضور ایران و چند کشور منطقه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پنجمین کنفرانس بین‌المللی گفت‌وگوی بغداد با حمایت و تحت نظر نخست وزیر عراق و مشارکت مقامات امنیتی امارات، ترکیه، ایران، سوریه، قطر، عربستان و اردن در بغداد برگزار می‌شود.

آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان بیانیه مشترک دادند + جزئیات

میدل ایست‌نیوز گزارش داد، کنفرانس گفت وگوی بغداد، تجمعی برای گفت وگو است که سالانه در بغداد برگزار می شود و میزبان ده ها مسئول سیاسی، امنیتی، تاجر و شخصیت آکادمیک از عراق، منطقه و جهان است که به تبادل نظر درباره چالش های مختلف می پردازند.

نخستین کنفرانس گفت وگوی بغداد در ژانویه ۲۰۱۷ و چهارمین کنفرانس گفت وگوی بغداد نیز در اوت ۲۰۲۱ برگزار شد.

کنفرانس امسال با حمایت و تحت نظر محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق و نظارت مشاور امنیت ملی عراق برگزار می شود.

این رسانه افزود: از طحنون بن زاید، مشاور امنیت ملی امارات، هاکان فیدان، رئیس سرویس اطلاعاتی ترکیه، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، علی مملوک، معاون امور امنیتی رئیس جمهور سوریه، محمد المسند، مشاور امور امنیت ملی امیر قطر، عبدالعزیز الهویرینی، رئیس امنیت کشور عربستان و احمد طوقان، رئیس سرویس اطلاعاتی اردن برای حضور در این کنفرانس دعوت شده است.

وزیر امور خارجه در سفر اخیر خود به بغداد و دیدار با مشاور امنیت ملی عراق از سفر قریب الوقوع دبیر شورای عالی امنیت ملی به عراق برای امضا سند همکاری امنیتی خبر داد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید