در جریان برخوردهای قهری با بدحجابی:

انتقاد یک امام جمعه از برخورد آمرانه با مساله حجاب / این بازی در زمین دشمن است

کدخبر: ۵۶۳۵۶۹
اقتصادنیوز: امام جمعه زابل گفت کسی که روسری بر می‌دارد فرزند ما و پاره تن ما است و مادر فردای جامعه ما است که دشمن او را از ما دزدیده است. باید با این دید به موضوع نگاه کنیم.
انتقاد یک امام جمعه از برخورد آمرانه با مساله حجاب / این بازی در زمین دشمن است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، گردهمایی نیروهای مردمی در حمایت از قانون حجاب و عفاف و مخالفت با بی‌حجابی و هنجار شکنی‌ تحت عنوان گردهمایی سفیران نور عصر با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد بعثت خرم‌آباد برگزار شد.

توئیت تند «علی مطهری» خطاب به توریست‌های شیرازی / نادان هستید

 عزیزی امام جمعه زابل سخنران اصلی این برنامه بود.

وی در ارتباط با اهمیت حجاب و عفاف عنوان کرد: آنچه امروز مورد توجه است بیرون افتادن تار مو نیست. بحث چیز دیگری است؛ از آنجایی انقلاب اسلامی دارد بشر را به آستانه ظهور می‌رساند، لذا دستگاه استکباری بدنبال زمین زدن این حکومت است.

وی افزود: به طهارت رسیدن جامعه باعث ظهور می‌شود و به همین خاطر دشمن بدنبال از بین بردن طهارت از جامعه و خانواده است.

عزیزی زن و مادر را عامل چسبندگی خانواده دانست و گفت: لذا دشمن روی مادر فکر می‌کند، روی مادر فردای جامعه ما کار می‌کند تا طهارت خانواده را از بین ببرد.

وی تصریح کرد: ما امروز در آستانه ظهور حضرت حجت هستیم و توانسته‌ایم حکومتی را ایجاد کنیم که در راس آن مهمترین راهکار الهی یعنی ولایت فقیه قرار دارد. بر همین اساس دشمن امروز بدنبال این است که چسبندگی خانواده را از مادر امروز و مادر فردا بگیرد.

امام جمعه زابل گفت: امروز دعوا سر کم حجابی و شل حجابی نیست، اینها معلول یک علت بسیار مهم است و آن خط فرمانی است که از اتاق فکر عبری صادر می‌شود و این است که طهارت خانواده و زن را بگیرند.

وی تاکید کرد: کسی که روسری بر می‌دارد فرزند ما و پاره تن ما است و مادر فردای جامعه ما است که دشمن او را از ما دزدیده است. باید با این دید به موضوع نگاه کنیم.

عزیزی با بیان اینکه دشمن در اغتشاشات سال قبل با درایت همین مردم شکست خورد، بیان داشت: امروز میدان این است که امتی تشکیل بشود تا ظهور اتفاق افتد و یا امت تشکیل نشود تا ظهور اتفاق نیفتد، در این مسیر دو جبهه حق و باطل وجود دارد.

وی با بیان اینکه دشمن در داخل خانه‌ها سنگر بندی کرده است، افزود: دشمن امروز بچه‌های ما (نگرش آنها) را دارد می‌دزدد.

عزیزی تاکید کرد: ما امروز در نقطه‌ای قرار گرفته‌ایم که اگر توانستیم از کیان مکتب دفاع کنیم که خوب، اگر نه معلوم نیست ظهور چقدر عقب می‌افتد.

وی تشکل‌ها ( گروه‌ها)، حاکمیت و حوزه فردی را ۳ حوزه عملکردی در شرایط موجود برشمرد و عنوان کرد: شیطان کاری کرده است که دختران ما نتوانند ما را درک کنند. وظیفه امروز ما طهارت جامعه است و البته برای طهارت جامعه باید برنامه داشته باشیم.

امام جمعه زابل گفت: در حوزه عملکردی تشکل‌ها ماموریت گفتمان سازی است، البته گفتمان سازی یک امر فرایندی است. عفاف و حجاب باید طبیعی در جامعه جریان پیدا کند.

خاتمی: رهبر انقلاب تحلیلی کاملا واقع‌بینانه از اوضاع دارند / دولتمردان کاری کنند مردم سفره خود را بدون تورم ببینند

وی بر ضرورت برگزاری مناظره‌ها و گفتگوهای دو جانبه در دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: باید توجه کنیم که حرکت سلبی و برخورد آمرانه در این قضیه باعث کنش همراه با نفرت از طرف مقابل می‌شود و این بازی در زمین دشمن است. لذا باید از برخورد سلبی در این زمینه اجتناب کرد.

وی مطالبه گری صریح و بدور از بی‌ادبی را از کارکردهای تشکل‌ها دانست و افزود: مسوولان باید در مقابل مطالبه‌گری‌ها پاسخگو باشند اما کسی حق بی ادبی و تهمت زدن ندارد و کسی که بدون سند تهمت بزند باید در آخرت پاسخگو باشد.

عزیزی در ادامه بی‌حجابی را بی‌قانونی دانست و گفت: نبود روسری روی سر و کشف حجاب خلاف قانون است. در این حوزه دو قانون داریم؛ یکی قانونی که سابقا در مجلس تصویب شده و دیگری که در وزارت کشور ابلاغ شده است که هر دوی اینها خوب است.

امام جمعه زابل با تاکید بر اینکه مطالبه گری در حوزه حجاب در واقع مطالبه گری عمل به قانون است، یادآور شد: در کنار این موضوع ما باید تجربه غرب و آنچه در غرب شکل گرفته را باید برای جوانان تبیین کنیم. امروز در غرب شاهد تک والدینی هستیم. امروز در غرب انسان به انسان کفایت نمی‌کند بلکه برای کار جنسی سراغ حیوان می‌روند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید