درخواست فوری آمریکا از شهروندان خود در روسیه

کدخبر: ۵۶۴۱۷۱
وزیر امور خارجه آمریکا گفت: تلاش خواهیم کرد تا آمریکایی بازداشت شده در روسیه به خدمات کنسولگری دسترسی پیدا کرده تا تمامی حمایت‌های مورد نیاز را بدست آورد
درخواست فوری آمریکا از شهروندان خود در روسیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در واکنش به بازداشت خبرنگار وال استریت ژورنال گفت که بار دیگر درباره خطراتی که آمریکایی‌ها در روسیه با آن مواجه هستند هشدار می‌دهیم و از آنها دعوت می‌کنیم فورا روسیه را ترک کنند.

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: «تلاش‌های ادامه دار کرملین برای ترساندن، سرکوب و پیگرد خبرنگاران و صدای جامعه مدنی را محکوم می‌کنیم».

وزارت دفاع بیانیه داد/ ملت ایران آگاهانه و متعهدانه جمهوری اسلامی را برگزیدند

وی گفت: «تلاش خواهیم کرد تا آمریکایی بازداشت شده در روسیه به خدمات کنسولگری دسترسی پیدا کرده تا تمامی حمایت‌های مورد نیاز را بدست آورد».

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز (پنجشنبه) بازداشت یک خبرنگار نشریه آمریکایی در این کشور را تایید کرد.

پسکوف طی نشست خبری در کرملین توضیح داد دستگیری خبرنگار نشریه «وال استریت ژورنال» در روسیه یک سوءظن نیست، بلکه او بازداشت شده و این اقدام نیز به عهده مقامات امنیتی بود.

 وی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال واکنش آمریکا به بازداشت خبرنگار وال‌استریت ژورنال در روسیه، گفت: «امیدواریم که چنین نشود».

سخنگوی کرملین ضمن اشاره به بازداشت «ایوان گِرشکوویچ» خبرنگار این نشریه آمریکایی حین ارتکاب به جرم، اما از ارائه توضیح و جزئیات بیشتر درباره تخلفات وی امتناع کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی