هشدار روسیه درباره شروع جنگ جهان سوم

کدخبر: ۵۶۴۳۵۹
مدودوف هشدار داد که ناتو در تلاش برای شعله ور کردن جنگ جهانی سوم و وارد شدن به مرحله غیرقابل بازگشت است.
هشدار روسیه درباره شروع جنگ جهان سوم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «دیمیتری مدودف» معاون رئیس شورای امنیت روسیه روز جمعه هشدار داد که هرگونه نیروی حافظ صلح در اوکراین بدون موافقت مسکو هدف قرار خواهند گرفت.

وی در ادامه گفت: «ناتو ایده نیروهای حافظ صلح در اوکراین را ایجاد کرد تا صلحی را که با آن سازگار بوده در خط مقدم ایجاد کند».

ورود ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش به کیپ تاون/ پیام مهم ایران به مردم آفریقا

معاون رئیس شورای امنیت روسیه اضافه کرد: «چیزی که ما متوجه شدیم این است که نیروهای حافظ صلح وابسته به ناتو در کنار دشمنمان وارد نبرد با ما خواهند شد».

مدودف افزود: «ناتو در تلاش برای شعله‌ورکردن شرایط بوده و وارد شدن به مرحله غیرقابل بازگشت و فعال کردن جنگ جهانی سوم است».

روسیه از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (پنجم اسفند ماه ۱۴۰۰) بعد از به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری لوهانسک و دونتسک از اوکراین، به این منطقه نیرو اعزام کرد و از آغاز «عملیات ویژه نظامی در اوکراین» خبر داد.

روسیه هدف خود را از این اقدام، نازی زدایی اوکراین، خلع سلاح این کشور، رفع نگرانی‌های امنیتی خود و اجابت درخواست کمک لوهانسک و دونستک اعلام کرد.

دولت اوکراین اما استقلال دونتسک و لوهانسک را به رسمیت نشناخته و حضور نظامی روسیه را «تجاوز و حمله به تمامیت ارضی« خود خوانده است.

به دنبال آغاز درگیری روسیه با اوکراین، کشورهای غربی ضمن محکوم کردن مسکو و تشدید فشارهای اقتصادی، حمایت‌های همه جانبه سیاسی، مالی، تسلیحاتی از کی‌یف را در دستور کار قرار داده‌اند.

به رغم حمایت‌های غربی‌ها، در صحنه میدانی روسیه توانسته لوهانسک در منطقه شرقی دونباس اوکراین را به کنترل خود درآورده و در تلاش برای تسلط بر همه مناطق دونتسک است.

تیتر یک
کارگزاری مفید