رویترز گزارش داد

از سرگیری روابط دو کشور حاشیه خلیج فارس پس از دو سال

کدخبر: ۵۶۸۱۶۴
رویترز گزارش داد که در حال حاضر روابط دیپلماتیک امارات و قطر،از جمله بازگشایی سفارت‌های دو کشور در حال ازسرگیری است.
از سرگیری روابط دو کشور حاشیه خلیج فارس پس از دو سال

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، دو تن از مقامات عربی کشورهای خلیج فارس فاش کردند که امارات و قطر برای بازگرداندن رسمی روابط دیپلماتیک و بازگشایی سفارت‌های خود را، دو سال پس از نشست «العلا» آماده می‌شوند.

براساس گزارش پایگاه خبری «عربی۲۱»، یک مقام اماراتی به خبرگزاری «رویترز» گفته است: «در حال حاضر روابط دیپلماتیک امارات و قطر،از جمله بازگشایی سفارت‌های دو کشور در حال ازسرگیری است».

گشایش جدید در روابط ایران و عربستان

یکی از مقامات دیگر کشورهای عربی اعلام کرد که سفارتخانه‌های دو کشور بازگشایی شده و دو سفیر جدید تا اواسط ماه ژوئن منصوب شوند. این در حالی است که یک منبع آگاه دیگر مدعی شده که روابط دیپلماتیک ابوظبی و دوحه ظرف چند هفته به طور کامل احیا خواهد شد.

ژانویه ۲۰۲۱ کشورهای عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر به تحریم سه و نیم ساله قطر پایان دادند و همه این کشورها به جز امارات در همان سال سفرای خود را بازگردانده و روابط تجاری-سیاسی را با دوحه از سر گرفتند.

«فیصل بن فرحان آل سعود»، وزیر خارجه عربستان سعودی در اظهارات پایانی این نشست گفته بود که نشست العلا دفتر اختلاف با قطر را کاملاً بست و روابط دیپلماتیک از امروز به صورت کامل به همان شکل پیشین برمی‌‌گردد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی