در گفتگوی تلفنی «امیرعبداللهیان» با «چاووش اوغلو» چه گذشت؟

کدخبر: ۵۶۹۰۲۸
اقتصادنیوز: وزیر خارجه ایران در گفتگوی تلفنی با همتای ترکیه‌ای خود، مراتب موافقت این وزارتخانه با ایجاد دفتر حفاظت منافع ایران در آلبانی را از طریق ترکیه اعلام و از مساعی جمیله ترکیه قدردانی کرد.
در گفتگوی تلفنی «امیرعبداللهیان» با «چاووش اوغلو» چه گذشت؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه در تماس تلفنی با مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه، ضمن تبریک عید سعید فطر، پیرامون مناسبات دوجانبه گفت وگو و تبادل نظر کرد.

تماس تلفنی نخست وزیر عراق با ابراهیم رئیسی + جزئیات

وی با تبریک عید سعید فطر به همتای ترکیه ای خود و مردم مسلمان و برادر ترکیه، ابراز امیدواری کرد معنویت ماه مبارک رمضان موجب نزدیکی دل های مومنین و اتحاد مسلمین شود.

در تماس تلفنی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه همچنین مسایل دوجانبه و منطقه ای مورد گفت وگو قرار گرفت.

در جریان این تماس، امیرعبداللهیان مراتب موافقت وزارت امور خارجه کشورمان با ایجاد دفتر حفاظت منافع ایران در آلبانی را از طریق ترکیه اعلام و از مساعی جمیله ترکیه قدردانی کرد.

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این مکالمه تلفنی ضمن اشاره به مناسبات ممتاز دو کشور، تبریکات صمیمانه خود به مناسبت عید فطر را به وزیر خارجه کشورمان ابراز و بر توسعه بیش از پیش مناسبات میان دو کشور دوست و برادر تاکید کرد.

در این تماس تلفنی وزرای خارجه مراتب سلام و تبریک روسای جمهور ایران و ترکیه را ابلاغ کردند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید