۹۵ درصد نمایندگان دعوت کننده از «رئیسی» پشیمان هستند

کدخبر: ۵۷۰۱۵۹
اقتصادنیوز: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار کرد: متاسفانه تعدادی از نمایندگان مجلس از رئیسی دعوت کردند که بیاید و رئیس جمهور بشود. چند نماینده با خواهش و وعده وعید یک طوماری جمع کردند برای آقای رئیسی و الان هم ۹۵ درصدشان پشیمانند.
 ۹۵ درصد نمایندگان دعوت کننده از «رئیسی» پشیمان هستند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویداد 24، «شهریار حیدری» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: متاسفانه تعدادی ازنمایندگان مجلس ازآقای رئیسی دعوت کردند که بیاید و رئیس جمهور بشود و این باعث زیر سوال رفتن مجلس شد. چند نماینده با خواهش و وعده وعید یک طوماری جمع کردند برای آقای رئیسی و الان هم ۹۵ درصد آن‌ها خودشان پشیمان هستند. همه از مجلس و ملت عذرخواهی می‌کنند که چرا اصلا رئیسی را برای ریاست جمهوری دعوت کرده‌اند.

مهمترین بخش‌های این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

  • انتقاد مجلس به کابینه است و رئیس جمهورباید کابینه را خصوصا در حوزه اقتصاد ترمیم کند. قاعدتا این دوره مجلس با حساسیت بیشتری برای به‌کار گیری وزرای کارآمد انتقاد می‌کند و اگر خود دولت اقدام نکند قاعدتا وظیفه مجلس این است که نظارت کند و در صورت لزوم وارد عمل شود.

  • اگر قرار است فرد کارآمدتری بیاید اشکالی ندارد، ولی چنانچه بنا باشد فرد ضعیف‌تری بیاید این استیضاح فایده‌ای ندارد. معمولا باید در کابینه وزرای قدرتمند و کار آمد به‌کار گرفته شوند.

  • از وزرا که بگذریم معمولا سیاست‌های وزارتخانه‌ها را باید استانداران و مدیران استانی اجرا کنند، آیا تغییر برخی مدیران استانی موجب کارآمدی بیشتر سیاست‌های اجرایی نمی‌شود؟

  • دولت مانند یک زنجیره به هم متصل است، وزیر ضعیف مدیر ضعیف انتخاب می‌کند و مدیران ضعیف، روسای ادارات ضعیف انتخاب می‌کنند. در مجموع کابینه آقای رئیسی ضعیف است. البته نباید از وزرای خوبی مثل وزیر کشور غافل شد.

تیتر یک
کارگزاری مفید