جزئیات رایزنی تلفنی امیرعبداللهیان با همتای ایرلندی خود

کدخبر: ۵۷۳۰۹۷
وزیر امور خارجه ایرلند در گفتگوی تلفنی با امیرعبداللهیان ضمن قدردانی از تصمیم انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران در آزادی یک تبعه ایرلندی، بر اراده کشورش برای همکاری با تهران تأکید کرد.
جزئیات رایزنی تلفنی امیرعبداللهیان با همتای ایرلندی خود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه با اشاره به اقدام نادرست پارلمان اروپا، اقدام پارلمان سوئد در مورد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را قویا محکوم کرد و اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نهاد حاکمیتی است که مسئولیت پاسداری از امنیت ملی و مرزی کشور را بر عهده دارد و بزرگترین نقش را در مبارزه با تروریسم در منطقه عهده دار است.

امیرعبداللهیان افزود: این اقدام با تحریک عناصر تروریست و مطرود ملت ایران صورت گرفته است. 

مایکل مارتین، وزیر امور خارجه ایرلند نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن قدردانی از تصمیم انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران در آزادی یک تبعه ایرلندی، بر اراده کشورش برای همکاری با تهران تأکید کرد.

وزیر امور خارجه ایرلند گفت: ایرلند هرگز علاقمند نیست که در مورد نهاد حاکمیتی سپاه پاسداران قضاوت نادرستی صورت گیرد. ما بر نقش ایران در مبارزه با تروریسم آگاهیم.

مایکل مارتین از روند همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و تلاش برای لغو تحریم ها ابراز خرسندی کرد و افزود کشورش از این روند استقبال می کند.

وی همچنین ضمن دعوت از وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به ایرلند، ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک به تهران سفر کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید