رایزنی وزیر خارجه فرانسه با امیرعبداللهیان / واکنش «ماکرون» به‌آزادی ۲ تبعه فرانسوی

کدخبر: ۵۷۳۲۳۳
اقتصادنیوز: امانوئل ماکرون، رئیس‌ جمهور فرانسه از آزادی ۲ تبعه کشورش از ایران استقال کرد.
رایزنی وزیر خارجه فرانسه با امیرعبداللهیان / واکنش «ماکرون» به‌آزادی ۲ تبعه فرانسوی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «امانوئل ماکرون» رئیس‌ جمهور فرانسه امروز جمعه در پیامی توییتری از آزادی «بنجامین بریر» (Benjamin Brière) و «برنارد فیلان» (Bernard Phélan) -اتباع فرانسوی از ایران- استقبال کرد.

آزادی ۲ تبعه فرانسوی بازداشت شده در ایران

العربیه گزارش داد، رئیس‌ جمهور فرانسه در این خصوص نوشت: «بنجامین بریر» و «برنارد فیلان» آزاد شدند؛ این موضوع آرامش بخش است. من از آزادی آنها استقبال می کنم. از همه کسانی که در به‌نتیجه رسیدن این مسأله کار کردند، تشکر می کنم.

واکنش «ماکرون» به‌آزادی ۲ تبعه کشورش از ایران

از سوی دیگر، به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، «کاترین کولونا» وزیر خارجه فرانسه امروز با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود به صورت تلفنی رایزنی کرد.

وزیر خارجه فرانسه بدون اشاره به جزییات بیشتری در این خصوص در این رایزنی تلفنی گفت: از همه کسانی که برای این آزادی تلاش کردند، تشکر می کنم.

وزارت خارجه فرانسه هم در بیانیه‌ ای گفت که این دو نفر پس از آزادی در راه این کشور هستند.

این در حالیست که سفارت جمهوری اسلامی در ایرلند پیشتر با انتشار پیامی در توییتر از آزادی برنارد فیلان، خبر داده بود

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص اخبار منتشر شده درباره اقدام جمهوری اسلامی ایران نسبت به آزادی دو تبعه فرانسوی اظهار داشت: در پاسخ به درخواست‌های طرف فرانسوی در سطوح مختلف و مذاکرات انجام شده از جمله بین وزرای امور خارجه دو کشور و گفتگوی تلفنی امروز جمعه ۲۲ اردیبهشت ماه خانم کاترین کلونا با امیر عبداللهیان، قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران با حسن نیت و در اقدامی انسان‌دوستانه و در راستای قوانین و مقررات مربوطه، ۲ تبعه فرانسوی که یکی از آنها همزمان دارای تابعیت ایرلندی نیز می‌باشد را آزاد کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید