اشتباه امنیتی زلنسکی در سفر به آلمان /تلفن همراه دستکاری شد؟

کدخبر: ۵۷۳۸۱۳
قبل از حرکت هلیکوپتر، یک افسر پلیس فدرال دستگاه را دید و آن را به زلنسکی رساند. مشخص نیست که آیا تلفن طی این زمان دستکاری شده است یا خیر.
اشتباه امنیتی زلنسکی در سفر به آلمان /تلفن همراه دستکاری شد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه آلمانی بیلد گزارش داد، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، روز یکشنبه تلفن همراه خود را برای مدت کوتاهی در خودرویی در برلین رها کرد و یک افسر پلیس آن را به او رساند.

به گزارش آرتی، زلنسکی بعدازظهر یکشنبه با ماشین به ساختمان صدراعظم آلمان رفت و در آنجا با صدراعظم اولاف شولتس دیدار کرد. عکس‌های منتشر شده توسط بیلد نشان می‌دهد که او را پس از قرار، به سمت هلی‌کوپتر برده شد اما تلفن همراهش را در ماشین جا گذاشت.

قبل از حرکت هلیکوپتر، یک افسر پلیس فدرال دستگاه را دید و آن را به زلنسکی رساند. مشخص نیست که آیا تلفن طی این زمان دستکاری شده است یا خیر.

این اشتباه امنیتی لحظه ای در پایان یک سفر کاملاً طراحی شده به آلمان رخ داد. هواپیمای رهبر اوکراین که اوایل همان روز از ایتالیا رسید، توسط دو جت جنگنده آلمانی اسکورت شد، در حالی که پلیس خیابان‌های برلین را مسدود کرد تا به کاروان او اجازه عبور دهد. ماشین زلنسکی توسط چندین ماشین و موتور پلیس اسکورت شد و ده ها نفر دیگر در طول مسیر آن مستقر بودند.

سی ان ان گزارش داد که مقامات آمریکایی در ماه مارس گذشته یک تلفن ماهواره ای امن به زلنسکی داده بودند. مشخص نیست که رئیس جمهور اوکراین از این دستگاه صرفاً برای صحبت با واشنگتن استفاده می کند یا برای همه تماس های خود، اما آنچه در هفته های اخیر مشخص شده است این است که ایالات متحده جلسات زلنسکی با مشاوران و زیردستان کلیدی اش را شنود کرده است. ب

ر اساس اسناد فاش شده پنتاگون، جاسوسان آمریکایی از ماه فوریه می‌دانستند که زلنسکی در اندیشه حمله به اهدافی در داخل روسیه است. این اسناد حاکی از آن است که ماموران اطلاعاتی ایالات متحده همچنین از پیشنهاد زلنسکی برای «منفجر کردن» خط لوله انتقال نفت روسیه به مجارستان و اعزام نیرو برای «اشغال» شهرهای روسیه مطلع بودند.

 

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی