دیدار و گفتگوی زلنسکی با نخست وزیر انگلیس

کدخبر: ۵۷۳۹۳۵
​ رئیس جمهور اوکراین در سفری غیرمنتظره به بریتانیا رفت و برای مذاکرات مهمی با ریشی سوناک دیدار کرد.
دیدار و گفتگوی زلنسکی با نخست وزیر انگلیس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، از اسپوتنیک، «ریشی سوناک» نخست وزیر انگلیس امروز دوشنبه تصویری از دیدار خود با ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین منتشر کرد.

دفتر نخست وزیر انگلیس در این خصوص اعلام کرد که ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در سفری غیرمنتظره به بریتانیا رفت و برای مذاکرات مهمی با ریشی سوناک دیدار کرد.

کابینه انگلیس هم اعلام کرد که این کشور در تابستان سال جاری آموزش خلبانان اوکراینی را آغاز می‌کند و در حال همکاری با سایر کشورها برای ارسال احتمالی F-16 به اوکراین هستند.

دفتر ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که لندن مرکز جدیدی را برای آموزش خلبانان نظامی اوکراینی برای پرواز با هواپیماهای غربی افتتاح خواهد کرد.

دولت انگلیس ساعاتی پیش هم در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرده بود که این کشور ظرف چند ماه آتی، جنگ افزارهای جدیدی در اختیار کی‌یف قرار خواهد داد.

در بیانیه دولت انگلیس آمده بود: نخست وزیر امروز، تخصیص صدها موشک پدافندی و سامانه‌های پهپادی شامل صدها پهپاد تهاجمی دوربرد با بُردی معادل بیش از ۲۰۰ کیلومتر به اوکراین را تایید خواهد کرد. این سامانه‌ها ظرف ماه های آتی به اوکراین تحویل داده خواهد شد.

پیش از این، آلمان از بزرگ‌ترین بسته کمک نظامی خود به اوکراین خبر داده بود و فرانسه نیز متعهد شد تا زره پوش و تانک‌ های سبُک به کی‌ یف ارسال کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی