تلاش تروریستی در جنوب بغداد / سازمان اطلاعات ملی عراق بیانیه داد

کدخبر: ۵۷۴۰۷۷
اقتصادنیوز: سازمان اطلاعات ملی عراق از ناکامی در یک تلاش تروریستی در ناحیه الیوسفیه در جنوب بغداد خبر داد.
تلاش تروریستی در جنوب بغداد / سازمان اطلاعات ملی عراق بیانیه داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سازمان اطلاعات ملی عراق روز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: تیم‌های سازمان اطلاعات ملی عراق بر اساس اسناد اطلاعاتی دقیق و با هماهنگی یگان‌های نیروی زمینی ارتش، تلاش تروریستی برای هدف قرار دادن شهروندان و نیروهای امنیتی در ناحیه الیوسفیه در جنوب بغداد، پایتخت عراق را خنثی کردند.

دیدار همسر زلنسکی با رئیس جمهور کره جنوبی+ عکس

میدل ایست نیوز به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع) گزارش داد، در این بیانیه آمده است: یگان‌های مذکور، یک مخفیگاه سلاح متعلق به تروریست‌ها که شامل کمربند انفجاری و دو بمب بود را کشف کردند.

همچنین سازمان اطلاعات عراق از دستگیری سه متهم به دست داشتن در عملیات تروریستی در استان‌های بغداد و کرکوک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری  رسمی عراق (واع) سازمان اطلاعات عراق امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد: طبق اسناد دقیق اطلاعاتی و پس از تشکیل تیم‌های نظارتی و پیگیری، سازمان اطلاعات و تحقیقات فدرال وزارت کشور (عراق) توانست یک متهم را در بغداد که از استان نینوا متواری شده بود، و نیز متهمی دیگر را در شمال شرق بغداد دستگیر کند.

در این بیانیه آمده: دو متهم مرتکب جنایات تروریستی شده بودند که مهمترین آن حمله به نیروهای امنیتی و کار گذاشتن بمب در سال‌های گذشته بود.

این بیانیه می‌افزاید: یکی دیگر از عناصری که برای تأمین اطلاعات تیم‌های تروریستی داعش در مورد تحرکات نیروهای امنیتی در استان کرکوک فعالیت می‌کرد، دستگیر شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی