اظهارات پادشاه اردن درباره حق تعیین سرنوشت ملت‌ فلسطین

کدخبر: ۵۷۴۰۸۲
اقتصادنیوز: پادشاه اردن گفت: حق تعیین سرنوشت برای تمامی ملت‌ها حقی محفوظ است و پس از گذشت بیش از نیم قرن از نکبت (اشغال فلسطین) حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین و تشکیل کشوری مستقل برای فلسطینیان در مرزهای سال ۱۹۶۷ به پایتختی قدس حقی غیرقابل انکار است.
اظهارات پادشاه اردن درباره حق تعیین سرنوشت ملت‌ فلسطین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، پادشاه اردن تاکید کرد که حل قضیه فلسطین، کلید صلح و ثبات در خاورمیانه است و این مسئله بازتاب‌های بین‌المللی غیرقابل انکاری خواهد داشت.

رسانه‌های فلسطینی گزارش داد، عبدالله دوم تصریح کرد که جامعه بین‌الملل باید چشم‌اندازی سیاسی به منظور احیای مذاکرات سازش جهت رسیدن به یک راه حل عادلانه و فراگیر برای مسئله فلسطین ایجاد کند.

وی تاکید کرد که حق تعیین سرنوشت برای تمامی ملت‌ها حقی محفوظ است و پس از گذشت بیش از نیم قرن از نکبت (اشغال فلسطین) حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین و تشکیل کشوری مستقل برای فلسطینیان در مرزهای سال ۱۹۶۷ به پایتختی قدس حقی غیرقابل انکار است.

عبدالله دوم اظهار داشت که اردن به تلاش برای حفظ وضعیت تاریخی و قانونی حاکم بر قدس و مقدسات اسلامی و مسیحی آن به ویژه مسجد الاقصی ادامه خواهد داد.

گفتنی است روز گذشته مصادف با ۱۵ مه ۲۰۲۳، هفتاد و پنجمین سالگرد یوم النکبه یا همان اشغال فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی بود، رخدادی که با صدها قتل‌عام و آواره‌سازی و اخراج صدها هزار فلسطینی محقق شد.

تیتر یک
کارگزاری مفید