اقدام جدید آمریکا علیه چین و ایران

کدخبر: ۵۷۴۱۹۸
ایالات متحده یک تبعه چینی را به نقض تحریم‌های اعمال‌شده توسط واشنگتن علیه ایران و ارائه مواد مورد کاربرد در صنایع نظامی این کشور متهم کرده است.
اقدام جدید آمریکا علیه چین و ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، ایالات متحده یک تبعه چینی را به نقض تحریم‌های اعمال‌شده توسط واشنگتن علیه ایران و ارائه مواد مورد کاربرد در صنایع نظامی این کشور متهم کرده است. 

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که این شخص که «شانجیانگ کیائو» نام دارد، در شرکت تولیدی گرافیت و کربن «سینوتک دالیان» کار می‌کند؛ شرکتی مستقر در چین که وزارت خزانه‌داری آمریکا آن را در سال ۲۰۱۴ به اتهام کمک به ایران در خرید قطعات برای تولید تجهیزات نظامی در فهرست تحریم‌ها قرار داده است. 

این تحریم‌های آمریکایی، شرکت‌ها مورد تحریم را از استفاده از سیستم مالی ایالات متحده منع می‌کند.

به گفته دادستان فدرال در منهتن، این شهروند چینی طی سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ میلادی با ارائه «گرافیت ایزواستاتیک»، یک دانه فوق‌العاده ریز که برای ساخت نازل‌های موشک استفاده می‌شود، به ایران کمک کرده و یک حساب بانکی به نام یک شرکت اصلی برای دریافت ۱۵ هزار دلار حواله از یک بانک آمریکایی در ارتباط با تراکنش‌ها ایجاد کرده است.

به گفته دادستانی آمریکا، این شهروند ۳۹ ساله در چین است و هنوز دستگیر نشده و با اتهاماتی از جمله دور زدن تحریم‌ها، کلاهبرداری بانکی و پولشویی مواجه است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید