تماس تلفنی رئیس جمهور آمریکا با اردوغان

کدخبر: ۵۷۷۰۲۳
اقتصادنیوز: رئیس جمهور آمریکا گفت در تماس تلفنی برای تبریک با اردوغان، با او درباره جنگنده‌های اف -۱۶ و پیوستن سوئد به ناتو رایزنی کرده است.
تماس تلفنی رئیس جمهور آمریکا با اردوغان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، پیروزی وی را در انتخابات را تبریک گفت. بایدن پس از این تماس تلفنی به خبرنگاران گفت: من با اردوغان صحبت کردم و به او تبریک گفتم. او همچنان می خواهد مساله جنگنده های اف ۱۶ را حل کند. من به او گفتم ما می خواهیم به سوئد رسیدگی کنیم بنابراین مسأله سوئد را تمام کنیم.

رایزنی تلفنی «اردوغان» و «پوتین» + جزئیات

رئیس جمهور آمریکا افزود: ما با هم ارتباط خواهیم داشت. در کل تماس من برای تبریک بود.

بر اساس گزارش ها، بایدن و اردوغان در این تماس تلفنی توافق کردند که با توجه به چالش های منطقه ای و جهانی, روابط دوجانبه آمریکا و ترکیه را گسترش دهند. دو طرف همچنین توافق کردند همکاری ها در همه مسائل را افزایش دهند.

رئیس جمهور آمریکا پیش از این با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر پیروزی رجب طیب اردوغان در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه را تبریک گفت و نوشت: به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به مناسبت انتخاب دوباره‌اش تبریک می‌گویم. بی صبرانه منتظر همکاری درباره مسائل دوجانبه و بین المللی به عنوان دو کشور متحد در ناتو هستم.

رئیس جمهور آمریکا همچنین در جمع خبرنگاران در خصوص افزایش حملات روسیه به اوکراین نیز گفت: این حملات دور از انتظار نبودند. به همین دلیل باید به کمک به آنها ادامه دهیم.

بایدن در پاسخ به این سوال که نظر شما در خصوص عفو ریاست جمهوری برای دونالد ترامپ چیست؟ صرفا خندید.

خبرنگاری نیز از بایدن سوال کرد: پیام شما به دموکرات های مجلس نمایندگان که انتقاداتی از توافق سقف بدهی دارند، چیست؟ بایدن گفت بیشتر توضیح بده. خبرنگار گفت: به آنها چه خواهید گفت؟
بایدن پاسخ داد: این پیام را به شما نخواهم گفت.

 

این خبر تکمیل می‌شود...

تیتر یک
  • اژدهای زرد را جدی نگیرید!

    اقتصادنیوز: گروهی از ناظران با اشاره به ضعف ساختار و تجهیزاتی ارتش روسیه بر این باورند که ادعاهای پکن در باب قابلیت…

کارگزاری مفید