وکلای ترامپ پشت او را خالی کردند / استعفا در آستانه تفهیم اتهام

کدخبر: ۵۷۹۱۵۵
اقتصادنیوز: زمانی که رئیس‌جمهور پیشین آمریکا هفته آینده در دادگاهی برای تفهیم اتهام حاضر می‌شود، وکلای جدیدی وظیفه دفاع از او را به عهده خواهند گرفت.
وکلای ترامپ پشت او را خالی کردند / استعفا در آستانه تفهیم اتهام

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، هنگامی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه هفته آینده در دادگاهی در میامی برای تفهیم اتهام حاضر می‌شود وکلای جدیدی وظیفه دفاع از او و مشاوره به وی را به عهده خواهند داشت.

نقشه آمریکا برای برجام/ توافق موقت یا فعال شدن مکانیسم ماشه؟

«جیم تراستی» و «جان راولی» از تیم او استعفا کرد. ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرد وظیفه وکالت او در روز سه شنبه را «تاد بلانچ» و یک شرکت که نامش بعدا اعلام می‌شود به عهده خواهد گرفت.

ترامپ در بیانیه‌ای در تروث‌سوشال نوشت: «برای هدف مقابله با بزرگترین ساحره‌گیری تمامی اعصار دارم به دادگاه‌های فلوریدا می‌روم. می‌خواهم از جیم تراستی و جان راولی بابت کارشان تشکر کنم ولی آنها مجبور به سر و کله زدن با آدم‌های ناراست، فاسد، شیطان‌صفت و بیمار بودند. آدم‌هایی که مشابهشان قبل‌تر از این دیده نشده است. در روزهای آینده نام وکلای بیشتری را اعلام خواهد کرد. آیا جو بایدن هم بابت جرائم متعددش علیه کشور ما متهم خواهد شد؟»

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا بامداد جمعه (به وقت تهران) اعلام کرد که در ارتباط با اسناد محرمانه متهم شده است.  

ترامپ در شبکه اجتماعی تروث‌سوشال نوشت: «دولت فاسد بایدن به وکلای من اطلاع داده که من ظاهراً در ارتباط با حقه جعبه‌[های اسناد] متهم شده‌ام.»

ترامپ گفته که روز سه‌شنبه باید در یک دادگاه فدرال در میامی حاضر شود. این نخستین بار است که یک رئیس‌جمهور سابق آمریکا در دادگاه فدرال متهم می‌شود. 

محاکمه ترامپ تقریباً یک سال بعد از آن صورت می‌گیرد که اف.بی.آی بعد از جستجوی محل سکونت ترامپ در عمارت «مار-ئه-لاگو» بیش از ۱۰۰ سند محرمانه کشف کرد. 

«بیل بار»، وزیر دادگستری ترامپ و یکی از نزدیکترین یاران وفادار او در ماه آوریل در گفت‌وگویی با شبکه خبری فاکس‌نیوز گفته بود که مسئله نگهداری این اسناد پرونده‌ای «بسیار جدی» است. 

او گفته بود مسئله مهم در اینجا نه فقط برداشتن این اسناد بلکه رفتار ترامپ بعد از جستجوی آن اسناد توسط دولت آمریکا و صدور احضاریه برای تحویل آنها است. 

وزارت دادگستری آمریکا پاییز سال گذشته «جک اسمیث» را به عنوان قاضی ویژه این پرونده برای انجام تحقیقات در این پرونده و تعیین اینکه آیا اقدام ترامپ غیرقانونی بوده است یا نه تعیین کرد. 

پشت‌پرده‌ جلسه‌ ترامپ با سند محرمانه پنتاگون درباره ایران

رسانه‌های آمریکا مدعی شده‌اند اسمیث برای پیشبرد تحقیقات خود تقریباً با همه کارکنان عمارت ترامپ در مار-ئه-لاگو مصاحبه کرده است.

این در حالی است که جو بایدن»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا هم به دلیل کشف برخی اسناد محرمانه که مربوط به دوران معاون اولی او در دولت «باراک اوباما» بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ است تحت تحقیقات قرار دارد. 

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام در روز یکشنبه؛

    اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس تهران بیش از ۳۳ هزار واحد بالا آمد که بیشترین رشد در ۳ ماه اخیر است.

کارگزاری مفید