تنش نفتی آمریکا و عربستان بالا گرفت + واکنش روسیه

کدخبر: ۵۷۹۱۸۳
اقتصادنیوز: سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در نشستی مطبوعاتی به دخالت‌های واشنگتن درباره سیاست‌های تولید نفت عربستان واکنش نشان داد.
تنش نفتی آمریکا و عربستان بالا گرفت + واکنش روسیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، گفت که آمریکا حق ندارد درباره سیاست‌های تولید نفت چیزی را به عربستان دیکته کند.

آناتولی گزارش داد، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در کنفرانسی مطبوعاتی در مسکو گفت که عربستان کشوری مستقل و دارای حاکمیت است و قادر است تصمیماتش را خود اتخاذ کند.

آمارهای سانسور شده در دولت سیزدهم + فیلم

این اظهارات ریاست جمهوری روسیه همزمان با گزارش‌هایی مبنی بر اختلاف نظر ریاض و واشنگتن بر سر کاهش تولید نفت صورت گرفت.

پسکوف افزود: عربستان یک کشور مستقل و مسئول و یک بازیگر بسیار مهم در بازارهای بین المللی انرژی است.

وی ادامه داد: بنابراین این کشور (عربستان) قادر به اتخاذ تصمیماتی است که مربوط به اقتصادش است و هیچکس، حتی آمریکا، نباید به آن دیکته کند که چگونه با این موضوع یا مسائل دیگر برخورد کند.

در همین ارتباط، واشنگتن پست فاش کرد که محمد بن سلمان در بحبوحه اختلافات نفتی، آمریکا را به «درد بزرگ اقتصادی» تهدید کرد.

این روزنامه نوشت: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، واشنگتن را تهدید کرد زیرا که قصد داشت ریاض را به خاطر تصمیم کاهش تولید نفت مجازات کند.

اتصال ترانزیت ریلی ایران برای نخستین بار به اروپا

این روزنامه توضیح داد، طبق یک سند محرمانه اطلاعاتی آمریکا، پس از آنکه جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور پاییز گذشته متعهد شد که به دلیل تصمیم عربستان برای کاهش تولید نفت در بحبوحه افرایش بهای انرژی و نزدیک شدن سریع به انتخابات در آمریکا «عواقبی» را به عربستان سعودی تحمیل کند، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به طور خاص تهدید کرد روابط بین دو کشور را قطع خواهد کرد و از این کشور انتقام اقتصادی خواهد گرفت.

تیتر یک
  • چرا پوتین پشت ایروان را خالی کرد؟

    اقتصادنیوز: با پیروزی آذربایجان در جنگ قره باغ گمانه زنی ها در باب نقش قدرت های منطقه ای در پیروزی علی اف، افزایش…

از دست ندهید
کارگزاری مفید