درباره قانون جدید خدمت سربازی در روسیه؛

پوتین فرمان جدید صادر کرد

کدخبر: ۵۸۲۲۲۳
اقتصادنیوز: رئیس جمهور روسیه امروز قانونی را امضا کرد که به موجب آن، سن بازنشستگی افسران عالی‌رتبه ارتش این کشور به ۷۰ سال افزایش پیدا کرده است.
پوتین فرمان جدید صادر کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، طبق فرمان جدید ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و با توجه به شرایط کنونی این کشور، حداکثر سن پذیرش برای دارندگان درجه افسری ارشد مانند سرهنگ و دریادار در دوره بسیج، حکومت نظامی یا زمان جنگ، ۷۰ سال و برای غیرنظامیان روس در رده‎های مختلف نظامی، ۶۵ سال خواهد بود.

امضای یک قانون مهم در روسیه توسط پوتین

روسیا الیوم گزارش داد، طبق قانون جدید خدمت سربازی در روسیه، حداکثر سن خدمت برای مردان از ۵۰ تا ۶۵ سال است که به درجه و رتبه نظامی بستگی دارد و پس از پایان خدمت می‌توانند با امضای قراردادی جدید چندین سال دیگر را در نیروهای مسلح روسیه بمانند.

در عین حال، قرارداد افسران ارشد دارای درجات مارشال، ژنرال و دریاسالار بدون در نظر گرفتن سن آنها برای مدتی که توسط رئیس جمهور روسیه تعیین می شود، قابل تمدید است.

بر اساس این قانون جدید، تمدید قرارداد خدمت عالی‌رتبه‌ترین ژنرال‌های ارتش روسیه که عهده‌دار سمت‌های فرماندهی نیروهای مسلح این کشور هستند، حتی پس از رسیدن سن ۷۰ سالگی امکان‌پذیر است.

یشتر رئیس‌جمهور روسیه طرحی را به مجلس دومای این کشور ارائه کرده بود تا با تصویب آن، سن بازنشستگی ژنرال‌های ارتش روسیه به ۷۰ سال افزایش یابد و حتی برای برخی از آنها امکان ادامه خدمت حتی پس از ۷۰ سالگی نیز وجود داشته باشد.

در این طرح، سن بازنشستگی نظامیانی که با درجه‌های مارشال، ژنرال و آدمیرال در ارتش روسیه مشغول خدمت هستند، از ۶۵ سال به ۷۰ سال خواهد رسید.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید