بازداشت یک ورزشکار به اتهام جاسوسی!

کدخبر: ۵۸۳۲۴۷
اقتصادنیوز: مقامات لهستان یک بازیکن هاکی روسیه را به اتهام جاسوسی بازداشت کرده‌اند.
بازداشت یک ورزشکار به اتهام جاسوسی!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ازبیگنیف ژیوبرو» وزیر دادگستری و دادستان کل لهستان گفت: جاسوس‌های روسیه یکی‌یکی سقوط می‌کنند! جاسوسی که تحت پوشش ورزشکار فعالیت می‌کرد، دستگیر شد.

سورپرایز نظامی نروژ برای کشورهای اروپایی

آسوشیتدپرس گزارش داد،‌ ژیوبرو گفت که ورزشکار بازداشت شده در یک باشگاه دسته اولی بازی می‌کرده و چهاردهمین عضو از یک شبکه جاسوسی است که بازداشت شده است.

دفتر دادستان کل لهستان مدعی شد که این مرد که در یازدهم ژوئن (۲۱ خرداد) بازداشت شده، به شرکت در یک گروه مجرمانه سازماندهی‌شده و فعالیت برای سرویس‌های اطلاعاتی خارجی به ضرر منافع لهستان متهم شده است. چنین اتهاماتی در لهستان تا ۱۰ سال حبس در پی دارند.

خبرگزاری دولتی لهستان مدعی شد که روسیه از این «شبکه جاسوسی» استفاده می‌کند تا مسیرهای راه‌آهن منتهی به اوکراین را تحت‌نظر بگیرد. لهستان شاهراه کمک‌های تسلیحاتی غرب به اوکراین است.

در همین راستا، سفارت روسیه در ورشو نامه‌ای به وزارت خارجه لهستان فرستاده و خواستار دریافت اطلاعاتی درباره این بازیکن هاکی بازداشتی شده است.

سخنگوی این سفارتخانه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: سفارت روسیه یادداشتی به وزارت خارجه فرستاده و خواستار توضیح درباره اطلاعاتی شده که در شبکه‌های مجازی درباره بازداشت این ورزشکار روس دست‌به‌دست می‌شود.

همچنین ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: ما اعتراض شدید خود را به ورشو اعلام می‌کنیم. مسکو خواستار دریافت توضیح جامع و فوری است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید