پاسخ تند طالبان به اظهارات امیرعبداللهیان

کدخبر: ۵۸۷۵۶۱
سخنگوی وزارت خارجه طالبان در واکنش به اظهارات اخیر حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران گفته است که این سخنان درست نیست و این گروه این اظهارات را رد می‌کنند.
پاسخ تند طالبان به اظهارات امیرعبداللهیان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از آماج نیوز، وزیر امور خارجه‌ ایران به تازگی گفته که سران داعش و نیروهای «کارکُشته‌» این گروه از عراق، سوریه و بخش‌هایی از لیبی در ماه‌های اخیر به افغانستان منتقل شده‌اند.

با این حال عبدالقهار بلخی، سخنگوی طالبان خاطرنشان کرده است که افغانستان با این کشورهای عربی مرز مشترک ندارد، بهتر است که کشورها به جای این‌که مسئولیت را بر دوش دیگران بگذارند، به تعهدات بین المللی خود در زمینه امنیت مرزهای خود عمل کنند.

از سوی هم این گروه با انتقاد از دولت جمهوری اسلامی افزوده‌اند که ایران باید اطلاعاتی در مورد انتقال داعش به افغانستان داشته باشد تا به اشتراک گذاشته شود تا جنگجویان این گروه اقدام‌های لازم را انجام دهند.

طالبان هم‌چنان تأکید کرده‌اند که برای مقام‌های ایرانی خوب است که به‌جای اظهارات «نگران‌کننده» در مورد افغانستان، بر روابط سازنده‌ اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بین دو کشور متمرکز شوند.

وزارت خارجه طالبان مدعی شده که جنگ‌جویان این گروه چه در «دوران اشغال و چه پس از پایان اشغال» به‌طور جدی و منظم با داعش جنگیدند که در نتیجه این گروه توانایی تخریب خود را از دست داده است.

سخن‌گوی طالبان بار دیگر گفته است که آنان به کسی اجازه نمی‌دهند که به امنیت ملی افغانستان آسیب برساند یا از خاک افغانستان علیه کسی دیگر استفاده کنند..

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید