پس لرزه های اهانت به قرآن/ سفیر دانمارک در تهران احضار شد

کدخبر: ۵۸۷۶۴۹
ظهر امروز شنبه سفیر دانمارک توسط مدیرکل غرب اروپا به وزارت امور خارجه احضار شد.
پس لرزه های اهانت به قرآن/ سفیر دانمارک در تهران احضار شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، در این نشست احضار، مدیرکل غرب اروپا ضمن محکومیت هرگونه تعرض به مقدسات اسلامی در هر کجای جهان، تصریح کرد: کتاب سوزی در اروپا یادآور فضای تیره و تار دوران جهالت و قرون وسطا است که به نوبه خود بزرگترین تهدید برای آزادی فکر و اندیشه در غرب است.

مدیرکل غرب اروپا با اشاره به رویکرد منفعلانه دولت‌های اروپایی در قبال کتاب سوزی تصریح کرد: کتاب سوزی به معنای پایان آزادی اندیشه است و سکوت در برابر چنین جنایت فجیع فرهنگی نتیجه‌ای جز خشونت، تشویق و ترویج تروریسم ندارد.

مدیرکل غرب اروپا افزود: به آتش کشیدن اندیشه را با هیچ توجیهی نمی‌توان با مفهوم مقدس آزادی توجیه کرد و لذا هم افراد آتش افروز و هم دولت‌هایی که با رفتار منفعل خود زمینه چنین اقدامات ضد فرهنگی را امکان‌پذیر می‌کنند، باید پاسخگو باشند.

فوری/ هشدار رهبر انقلاب به دولت سوئد

مدیرکل غرب اروپا خاطرنشان کرد: معتقدیم دولت دانمارک اگر در مواجهه با اهانت به مقدسات اسلامی مسئولانه و مؤثر عمل می‌کرد، امروز شاهد وقوع چنین اقدام موهنی نمی‌بودیم.

مدیرکل غرب اروپا گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران همگام با آزاداندیشان و مسلمان جهان از دولت دانمارک می‌خواهد با اتخاذ تدابیر بازدارنده، اقدام جدی برای ممانعت از تکرار رویکردهای تلخ و تاریک را به عمل آورده و با دستگیری و اشد مجازات افراد خاطی، زمینه تحقق اصل احترام نسبت به مقدسات ادیان الهی و نیز همزیستی مسالمت آمیز را فراهم سازد.

سفیر دانمارک با ابراز تأسف از جسارت صورت گرفته به قرآن کریم، اظهار داشت: وزیر امور خارجه دانمارک به صراحت اهانت به قرآن را محکوم نموده و آن را اقدامی وحشتناک توصیف کرده است.

یسپر وار تصریح کرد: بی احترامی به دیگر ادیان یک عمل شرم آور است. بر این اساس دولت دانمارک خود را از این تحریکات شرم آور که هدفی جز ایجاد تفرقه ندارد، جدا می‌کند.

سفیر دانمارک همچنین تصریح کرد که مراتب را در اسرع وقت به پایتخت کشورش منعکس خواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی