شرط و شروط مکزیک برای شرکت در مذاکره صلح اوکراین

کدخبر: ۵۸۹۴۷۱
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور مکزیک گفت تنها در صورتی آماده است در طرح‌ها برای حل و فصل مناقشه در اوکراین مشارکت کند که روسیه هم حضور داشته باشد.
شرط و شروط مکزیک برای شرکت در مذاکره صلح اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور»، رئیس‌جمهور مکزیک گفت که مکزیک تنها در صورتی آماده است در طرح‌ها برای حل و فصل مناقشه در اوکراین مشارکت کند که روسیه نیز بخشی از آن‌ها باشد.

خبرگزاری تاس گزارش داد، رئیس جمهور مکزیک روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: "اگر روسیه و اوکراین برای دستیابی به‌ یک راه حل صلح توافق کنند، ما در این تلاش مشارکت خواهیم کرد. حضور مکزیک در این تلاش‌ها تنها در صورتی خواهد بود که طرف‌های درگیر برای مذاکره توافق کنند. "

انتقاد تند زلنسکی از غربی‌ها

لوپز اوبرادور تاکید کرد که مکزیک آماده است تا در صورت مشارکت اوکراین و روسیه، به "پیدا کردن نقاط مشترک" کمک کند.

رئیس جمهور مکزیک افزود: ما نمی‌خواهیم این جنگ به امری عادی تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، روزنامه وال استریت ژورنال روز شنبه گزارش داد که عربستان سعودی از کشورهای غربی، اوکراین و کشورهای بزرگ در حال توسعه برای این مذاکرات دعوت خواهد کرد. این نشست با حضور مقامات ارشد از ۳۰ کشور جهان در روزهای ۵ و ۶ اوت (آگوست) در جده برگزار خواهد شد.
بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، این مذاکرات همزمان با تشدید تلاش اروپا و واشنگتن برای افزایش حمایت بین‌المللی از خواسته‌های صلح اوکراین انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در واشنگتن در خصوص میزبانی عربستان سعودی از نشست صلح اوکراین گفت: ما از این نشست حمایت می‌کنیم.

پرتره‌های جنجالی پوتین بر دیوارهای اقامتگاه رهبر کره شمالی + عکس

میلر اضافه کرد که تایید می‌کنم مقامات آمریکایی در این نشست حضور خواهند داشت اما هنوز اسامی مشخص نشده است.

این در حالی است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ششم مرداد ماه در نشست اجلاس سران روسیه و آفریقا گفت که مسکو برای مذاکرات صلح آماده است ولی غرب نمی‌خواهد چنین مذاکراتی برگزار شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید