ادعای روسیه درباره آمار کشته های ارتش اوکراین در زاپروژیا

کدخبر: ۵۹۰۳۶۵
اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه مدعی شد که بیش از ۱۷۵ نظامی اوکراینی در محور زاپروژیا در شبانه روز گذشته کشته شدند.
ادعای روسیه درباره آمار کشته های ارتش اوکراین در زاپروژیا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای در خصوص روند ادامه عملیات ویژه روسیه در اوکراین در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: نیروهای مسلح اوکراین تلاش های ناموفقی برای انجام اقدامات تهاجمی در محورهای دونتسک و کراسنولیمانسکی انجام دادند.

وزارت دفاع روسیه در این خصوص می‌افزاید: در محور دونتسک، تلفات دشمن به ۲۳۰ نیرو و تجهیزات نظامی رسید. بیش از ۱۷۵ نظامی اوکراینی در محور زاپروژیا کشته شدند.

بیانیه مذکور در ادامه اضافه می‌کند: در محور دونتسک جنوبی نیروهای اوکراینی در مناطق سکونتگاه های دونتسک شکست خوردند و تلفات آنها بیش از ۲۱۰ نیروی نظامی بود.

سیاستمدار محبوب بازداشت شد/ هوادارن به خیابان ها ریختند

این بیانیه در ادامه می‌افزاید: ۱۴۰ سرباز اوکراینی در محور کوپیانسکی کشته و یک هویتزر کراب تولید لهستان هم منهدم شد.

ضدحملات ارتش اوکراین که از ماه‌ ها پیش مقامات و رسانه‌ های غربی و اوکراینی با آب‌وتاب فراوان وعده آن را داده بودند، سرانجام ۴ ژوئن (۱۴ خرداد) بی‌سروصدا و بدون اعلام رسمی در محورهای مختلف آغاز شد و بنا بر گزارش‌ها، نیروهای اوکراینی نه تنها تاکنون موفق به شکست خطوط دفاعی ارتش روسیه و پیشروی چشمگیری نشده‌اند، بلکه حجم زیادی از تجهیزات نظامی مدرن اهدایی غربی‌ها نیز در این ضدحملات نابود شده یا سالم به تصرف نیروهای ارتش روسیه درآمده است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین تا پیش از این مدام تأکید می‌کرد ارتش اوکراین عزم خود را جزم کرده که در ضدحملات بهاره، نه‌تنها مناطق شرقی ازدست‌رفته را از روسیه پس بگیرد، بلکه آخرین سرباز روس‌ها را نیز از شبه‌جزیره کریمه که در سال ۲۰۱۴ پس از برگزاری همه‌پرسی به خاک روسیه الحاق شد، اخراج کند؛ اما خبرهای میدان جنگ تاکنون چشم‌انداز روشنی را پیش چشم زلنسکی و غربی‌ها قرار نداده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی