آتش روسیه بر سایت نظامی اوکراین / انبار تسلیحات منهدم شد

کدخبر: ۵۹۲۱۹۹
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت که طی حملات دقیق شب گذشته سایت‌های تولید و انبار شهپادهای اوکراینی هدف قرار گرفته و تمامی آنها ویران شدند.
آتش روسیه بر سایت نظامی اوکراین / انبار تسلیحات منهدم شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «ایگور کناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه گفت که نیروهای روسیه حملات متعدد دقیقی علیه سایت‌های تولید و انبار شهپادهای (شناورهای بی سرنشین) اوکراینی انجام داده و تمامی این سایت‌ها را نابود کردند.

به گزارش خبرگزاری تاس، وی در ادامه سخنانش گفت: «شب گذشته نیروهای مسلح روسیه حملات متعددی را با تسلیحات دوربُرد دقیق دریایی علیه سایت‌های تولید و انبار شهپادهایی که توسط ارتش اوکراین برای حملات تروریستی استفاده می‌شده، هدف قرار دادند».

این مقام روس در ادامه اضافه کرد: «هدف حملات محقق شد و تمامی سایت‌های تعیین شده، ویران شدند».

کناشنکوف در ادامه سخنانش گفت که نیروی پدافند هوایی روسیه روز گذشته دو راکت هایمارس ساخت آمریکا را رهگیری و سرنگون کرده و 28 پهپاد اوکراینی را نیز سرنگون کرده است.  وی اضافه کرد که نیروهای روس یک سکوی پدافند هوایی اس-300 اوکراین را در منطقه نیکلایف هدف قرار داده است. 

روسیه از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (پنجم اسفند ماه ۱۴۰۰) بعد از به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری لوهانسک و دونتسک از اوکراین، به این منطقه نیرو اعزام کرد و از آغاز «عملیات ویژه نظامی در اوکراین» خبر داد.

روسیه هدف خود را از این اقدام، نازی زدایی اوکراین، خلع سلاح این کشور، رفع نگرانی‌های امنیتی خود و اجابت درخواست کمک لوهانسک و دونتسک اعلام کرده است.

دولت اوکراین اما استقلال دونتسک و لوهانسک را به رسمیت نشناخته و حضور نظامی روسیه را «تجاوز و حمله به تمامیت ارضی» خود خوانده است.

به دنبال آغاز درگیری روسیه با اوکراین، کشورهای غربی ضمن محکوم کردن مسکو و تشدید فشارهای اقتصادی، حمایت‌های همه جانبه سیاسی، مالی، تسلیحاتی از کی‌یف را در دستور کار قرار داده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید