در گفت‌وگوی تلفنی رئیسی با نخست‌وزیر هند چه گذشت؟

کدخبر: ۵۹۲۸۳۷
اقتصادنیوز: سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان سابقه تمدنی و تاریخی ایران و هند را زمینه بسیار خوبی برای توسعه همکاری‌های تهران - دهلی نو دانست.
در گفت‌وگوی تلفنی رئیسی با نخست‌وزیر هند چه گذشت؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «نارندرا مودی» نخست وزیر هند عصر جمعه در تماس تلفنی با دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، ضمن محکومیت حمله تروریستی به حرم حضرت شاهچراغ (ع)، با دولت و ملت ایران و خانواده جانباختگان این جنایت ابراز همدردی کرد.

سلام پادشاه عربستان به ابراهیم رئیسی

نخست وزیر هند همچنین ضمن ابراز خرسندی از روند همکاری‌های دوجانبه و بلندمدت میان جمهوری اسلامی ایران و هند،‌ پروژه مشترک بندر چابهار و توسعه و تبدیل آن به ‌هاب مواصلاتی منطقه‌ای را فرصتی برای شکوفایی منطقه دانست و بر آمادگی برای نهایی کردن سند همکاری دو کشور در راستای تکمیل این پروژه تأکید کرد.
دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور نیز در این گفت وگوی تلفنی ضمن تشکر از ابراز همدردی نخست وزیر هند در موضوع حمله تروریستی به حرم حضرت شاهچراغ (ع) گفت‌: جمهوری اسلامی ایران خواهان تقویت همگرایی منطقه‌ای و توسعه ارتباطات اقتصادی بوده و در این راستا به‌دنبال تعامل با همه کشورهای جهان خصوصا کشورهای آسیایی است.
رئیس جمهور توسعه تعاملات با هند به‌ویژه در زمینه‌های ترانزیت و امنیت انرژی و منطقه‌ای را حائز اهمیت دانست و گسترش همکاری‌های مواصلاتی از جمله در کریدور شمال جنوب و تسریع در عملیاتی شدن تاسیسات بندری چابهار را خواستار شد.
دکتر رئیسی همچنین سابقه تمدنی و تاریخی دو کشور را زمینه بسیار خوبی برای توسعه همکاری‌های تهران-دهلی نو در سطوح دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی دانست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید