امیرعبداللهیان: آمریکا نمی‌تواند هژمونی خود را اِعمال کند

کدخبر: ۵۹۵۴۴۶
اقتصادنیوز: امیرعبداللهیان، وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه شاهد بازیگران جدیدی در صحنه بین‌المللی هستیم، گفت: آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی خویش است اما دنیا بخوبی درک می‌کند که نمی‌تواند هژمونی خود را اِعمال کند.
امیرعبداللهیان: آمریکا نمی‌تواند هژمونی خود را اِعمال کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که در رأس هیاتی سیاسی به لبنان سفر کرده است، به اتفاق هیات همراه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان، در نشستی مشترک با دبیران کل و مسؤلان گروه‌های مختلف فلسطینی شرکت کرد.

سلیمی: قوای سه گانه برای حل مشکلات معیشتی مردم همکاری کنند

امیرعبداللهیان در این نشست گفت که نظام بین‌الملل در حال تغییرات اساسی است و ما شاهد بازیگران جدیدی در صحنه بین‌المللی هستیم. آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی خویش است اما منطقه و دنیا بخوبی درک می‌کند که آمریکا نمی‌تواند هژمونی خود را اِعمال کند و برعکس آن، مقاومت توانمند است و می تواند اراده خود را مقتدرانه محقق کند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به استمرار حمایت جمهوری اسلامی ایران از مقاومت و ملت فلسطین افزود: امروز جایگاه مقاومت در منطقه قابل نادیده گرفتن نیست و مقاومت بعنوان یک بازیگر اساسی و اصلی در منطقه و در فلسطین مورد توجه غرب قرار دارد.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: امروز رژیم صهیونیستی احساس می‌کند که در صحنه نبرد بازنده است، فلذا از ترور رهبران مقاومت فلسطینی صحبت می‌کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی با تأکید بر اهمیت وحدت عمل گروه‌های مقاومت در دفاع از فلسطین و ایستادگی در مقابل رژیم غاصب صهیونیستی گفت، وحدت عمل گروه‌های مختلف فلسطینی قدرت مقاومت را افزایش داده و تردیدی نیست که مقاومت کلام آخر را در هر موضوعی می‌زند.

 

ایران حمایت خود از گروه‌های مقاومت فلسطین با قدرت ادامه می‌دهد

امیرعبداللهیان با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با قدرت حمایت خود را از ملت و گروههای مقاومت فلسطین ادامه می‌دهد، افزود، ما در قضیه فلسطین با هیچ طرفی تعارف نمی کنیم و مسؤلان ایرانی همواره با افتخار حمایت خود را از مقاومت ملت فلسطین اعلام می‌کنند و جمهوری اسلامی ایران از استقرار دولت واحد فلسطینی در سراسر فلسطین تاریخی به پایتختی قدس شریف حمایت می‌کند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تاکیدات مستمر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه اقدامات ما می‌بایست همواره در جهت حمایت از مقاومت باشد، افزود؛ حمایت از مقاومت در جوهره سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است و امروز مقاومت در بهترین شرایط خود قرار دارد و ما اطمینان داریم که با وحدت گروه‌های فلسطینی و روند مقاومت و ایستادگی روزافزون ملت فلسطین، شاهد شکست کامل دشمن صهیونیستی و تشکیل دولت واحد فلسطینی به پایتختی قدس شریف خواهیم بود.

پس لرزه پخش «مطلب ناشایست» علیه وزیر روحانی/ صداوسیما عذرخواهی کرد

در ابتدای این نشست مشترک، تعدادی از رهبران و شخصیت‌های جهادی فلسطین ضمن تشکر از استمرار حمایت مؤثر جمهوری اسلامی ایران از مقاومت ملت فلسطین در مسیر ایستادگی و مقاومت برای آزادی فلسطین از اشغال رژیم غاصب صهیونیستی و نیز اظهار خرسندی از افزایش پویایی، پیشرفت و اقتدار دیپلماسی خارجی جمهوری اسلامی ایران، به بیان نقطه نظرات خود در ارتباط با قضیه فلسطین پرداختند.

 

اراده ملت و مقاومت فلسطین امروز قویتر از هر زمان دیگری است

شخصیت‌های فلسطینی شرکت کننده در این نشست، با اشاره به دشمنی بدون تبعیض رژیم صهیونیستی با تمامی فلسطینیان و تلاش رژیم برای از بین بردن هویت فلسطینی، گفتند؛ اراده ملت و مقاومت فلسطین امروز قویتر از هر زمان دیگری است و ملت فلسطین از ذره‌ای از حقوق خود عقب‌نشینی نخواهد کرد و هرگز در مقابل دشمن صهیونیستی تسلیم نخواهد شد.

به گزارش ایرنا، «حسین امیرعبداللهیان» روز پنجشنبه و در ادامه سفرهای منطقه‌ای خود وارد فرودگاه بیروت شد و مورد استقبال مقامات این کشور قرار گرفت.

وزیر امور خارجه روز گذشته با سفر به سوریه، با رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و مقامات این کشور دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

امیرعبداللهیان در دیدار با بشار اسد بر لزوم احترام همه طرف‌ها به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در تکمیل روند مبارزه با تروریسم همچنان در کنار سوریه قرار دارد.

وی همچنین در نشست خبری با فیصل مقداد همتای سوری خود سوریه را دوست، برادر و همپیمان ایران و ایران را دوست دوران سخت سوریه خواند و بر ضرورت تقویت پیوندهای برادرانه میان دو کشور تاکید کرد.

حسین امیرعبداللهیان در ادامه سفر به لبنان با عبدالله بوحبیب همتای لبنانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین امروز با سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد. تحولات سیاسی لبنان و منطقه از جمله تحولات فلسطین، سوریه و وضعیت جبهه مقاومت و برخی تحولات مهم جهان اسلام در این دیدار مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

تیتر یک
  • چرا ترامیپست‌ها شبیه برنی سندرز شده‌اند؟

    اقتصادنیوز: دونالد ترامپ و حامیان او در ماه‌های اخیربه طور تلویحی به اندیشه‌های برنی‌سندرز سناتور دمکرات نزیدک به…

از دست ندهید
کارگزاری مفید