دستور نماینده زلنسکی به زنان اوکراینی

کدخبر: ۵۹۶۹۲۵
نماینده پارلمانی رئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرد همه زنان اوکراینی که تحصیلات پزشکی یا دارویی دارند، از ماه آینده موظف به ثبت نام در ارتش خواهند بود.
دستور نماینده زلنسکی به زنان اوکراینی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فئودور ونیسلاوسکی، نماینده پارلمانی رئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرد همه زنان اوکراینی که تحصیلات پزشکی یا دارویی دارند، از ماه آینده موظف به ثبت نام در ارتش خواهند بود.

به گزارش ایسنا به نقل از آرتی، این مقام که همچنین عضو کمیته پارلمانی "ورخونا" که در مورد مسائل امنیت ملی وظیفه دارد، همچنین خاطرنشان کرد که تمامی زنان واجد شرایط پس از ثبت نام از سفر به خارج از کشور منع خواهند شد.

ونیسلاوسکی خاطرنشان کرد که این اقدام پس از اصلاحاتی است که توسط پارلمان اوکراین در قوانین بسیج کشور در سال گذشته انجام شد که اجازه ثبت نام نظامی زنان را می‌دهد.

وی با بیان اینکه با ثبت نام، زنان وضعیت "مشمولان خدمت سربازی" را دریافت می‌کنند، خاطرنشان کرد: پس از آن این افراد شامل  محدودیت‌های سفر می‌شوند؛ یعنی تنها با اسناد جداگانه‌ای که حق خروج موقت را می‌دهد، می‌توانند کشور را ترک کنند. در غیر این صورت، آنها، درست مانند مردان، در حق سفر محدودیت خواهند داشت.

نماینده زلنسکی همچنین گفت زنانی که دارای مدرک نظامی هستند نیز باید از ماه آینده برای خدمت ثبت نام کنند.

وی خاطرنشان کرد، با این حال، در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای گسترش فهرست تخصص‌هایی که تحت این دستور قرار می‌گیرند وجود ندارد.

اصلاحیه بسیج پارلمان اوکراین در سال ۲۰۲۲ اعلام کرد وکلا، برنامه‌نویسان، موسیقی‌دانان، مددکاران اجتماعی، حسابداران، روزنامه‌نگاران، فیلمبرداران، دانشمندان، دامپزشکان و مدیران زن، می‌توانند داوطلبانه ثبت نام کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید