ترور یک فرمانده نظامی در اردوگاه عین الحلوه

کدخبر: ۵۹۸۰۲۲
اقتصادنیوز: یک تن از فرماندهان نظامی متعلق به جریان اصلاح لبنان در اردوگاه عین الحلوه در جنوب این کشور ترور شد.
ترور یک فرمانده نظامی در اردوگاه عین الحلوه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رسانه رسمی لبنان چهارشنبه شب در گزارشی اعلام کرد که یک تن از فرماندهان نظامی متعلق به جریان اصلاح لبنان در اردوگاه عین الحلوه در جنوب این کشور ترور شده است.

خبرگزاری رسمی لبنان ( NNA ) در بیانیه‌ای به نقل از جریان اصلاح اعلام کرد: یک گروه خائن، خالد ابوالنعاج را ترور کردند.

نگرانی شدید ژنرال اسرائیلی از قدرت نظامی ایران

در ادامه بیانیه این گروه که آن را مسؤول اجرای برنامه‌های کشورهای خارجی دانسته شده که تلاش می‌کند که اردوگاه عین الحلوه را ویران کرده و تمام تلاش‌ها برای آرام شدن شرایط و بازگشت شرایط به روال گذشته آن را به شکست بینجامد و در رأس آنها فردی به نام "شادی زید" را مسؤول ترور ابوالنعاج می‌داند.

در ادامه این بیانیه آمده است: گروه ما با منشأ تیراندازی برخورد کرد و گروهی از عاملان تیراندازی کشته و زخمی شدند و فرماندهان جریان اصلاح برای بازگشت آرامش و ثبات به اردوگاه تلاش کردند.

جریان اصلاح در پایان این بیانیه وعده داد که انتقام خود را از عاملان ترور این فرمانده و گروهی خواهد گرفت که تلاش می‌کنند تا به به گفته این گروه به "اعضای آن" دست‌درازی کنند.

به دنبال ادامه درگیری بین گروه‌های فلسطینی درگیر در اردوگاه آوارگان «عین الحلوه» در جنوب لبنان، منابع بیمارستانی فلسطین اعلام کردند در درگیری های امروز چهارشنبه ۶ نفر کشته شده و ۲۰ نفر زخمی شدند.

درگیری های امروز پس از آن روی داد که شبکه المیادین روز سه شنبه از برگزاری نشست میان نمایندگان جنبش‌های فتح و حماس برای پایان درگیری‌ها خبر داده بود و به گفته یک مقام شرکت کننده در این نشست، فضای گفت وگوها مثبت بوده و به سمت دستیابی به توافق آتش بس در اردوگاه عین الحلوه پیش می‌رفت.

با وجود تلاش‌های دولت و ارتش لبنان و همچنین گروه‌های فلسطینی برای آرام کردن اوضاع در اردوگاه «عین الحلوه»، درگیری‌ها در این اردوگاه که از روز شنبه از سرگرفته شد، همچنان ادامه دارد.

اردوگاه آوارگان فلسطینی اواسط مردادماه گذشته نیز شاهد درگیری بود که در روزهای نخست آن، هشت کشته و بیش از ۵۰ زخمی برجای گذاشت و ۶۰ درصد ساکنان این اردوگاه، مجبور به ترک منازلشان شدند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی