هشدار سید حسن نصرالله درباره عادی سازی روابط با اسرائیل

کدخبر: ۶۰۱۷۶۵
اقتصادنیوز: دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: هر کشوری که به سوی عادی سازی روابط می‌رود باید محکوم شود چون این اقدام، رها کردن فلسطین و تقویت دشمن به شمار می‌آید که نباید با آن کنار آمد
هشدار سید حسن نصرالله درباره عادی سازی روابط با اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان روز دوشنبه به مناسب سالروز میلاد پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) به سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدای این سخنرانی به مراسم باشکوه و بزرگی که در یمن به مناسبت سالروز میلاد پیامبر اسلام برگزار شد اشاره کرد و گفت که این مراسم تحت شرایطی برگزار شد که یمنی‌ها در شرایط بسیار سختی قرار دارند.

سید حسن نصرالله اضافه کرد: «مسلمانان در دو عید سعید فطر و قربان، گرد هم می‌آیند و تمام مسلمانان در این عیدها خوشحال هستند و از جمله روزهایی که مسلمانان به آن افتخار می‌کنند سالروز میلاد پیامبر و مبعث نبوی است».

وی در ادامه سخنرانی خود گفت: «امام خمینی روز بعثت پیامبر را بزرگترین روز در تمام جهان می‌دانستند».

محکوم کردن انفجار تروریستی در پاکستان

دبیر کل حزب الله لبنان در بخشی از سخنرانی خود با اشاره به انفجار اخیر در پاکستان گفت: «اقدام قاتلان جنایتکار تکفیری که به منفجر کردن مساجد اهل سنت در پاکستان به بهانه بزرگداشت میلاد پیامبر اکرم کردند را، محکوم می‌کنیم».

سید حسن نصرالله گفت برخی دنبال آن هستند که بشریت را با ترویج همجنس‌بازی و حیوانیت انسانی، به پایین‌ترین سطح تنزل دهند.

دبیر کل حزب‌الله لبنان افزود: «زمانی که پدیده همجنس بازی و شبیه کردن خود به سگ و گاو شروع می‌شود، انسان را تا پایین‌ترین حد پایین می‌آورند، آیا این جنگ با نور خدا نیست».

وی گفت: «خداوند و پیامبران خواهان این هستند که انسان در والاترین جایگاه قرار گیرد اما اینها خواهان این هستند که انسان به سگ، گاو یا خوک تبدیل شود و انسان را به پایین‌ترین سطح تنزل دهند».

برخی ملت‌ها در برابر جنگ نرم و رسانه‌ای از هم گسسته شدند

وی افزود: «می‌خواهند که نور خدا را با دهانشان خاموش کنند، یعنی از راه رسانه‌ای یا جنگ نرم که خطرناک‌تر و مرگبارتر از جنگ نظامی است. برخی از ملت‌ها در برابر حمله نظامی پایداری کرد اما در برابر جنگ نرم و رسانه‌ای ضعیف و از هم گسسته شد».

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: «امت اسلام باید مسئولیت آن چیزی را که برای ملت فداکار فلسطین و برای مسجد الاقصی روی می‌دهد، بپذیرد و صهیونیست‌ها باید صدای جهان اسلام را در خصوص قبله نخست مسلمانان بشنوند».

عادی سازی روابط با اسرائیلیها رها کردن فلسطین و تقویت دشمن است

سید حسن نصرالله اضافه کرد: «هر کشوری که به سوی عادی سازی روابط می‌رود باید محکوم شود چون این اقدام، رها کردن فلسطین و تقویت دشمن به شمار می‌آید که نباید با آن کنار آمد».

وی افزود: «استفاده از اصطلاح ترسیم مرزهای زمینی لبنان با فلسطین اشغالی اشتباه است چون مرزها ترسیم شده است».

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: «میانجی‌ها بر منطقه شمال الغجر تمرکز کرده‌اند چون می‌خواهند موضوع دو خمیه را حل کنند اما به هر حال این مسئولیت دولت لبنان است».

سید حسن نصرالله ضمن رد مرتبط کردن موضوع مرزهای زمینی با موضوع ریاست جمهوری لبنان، گفت: «حقمان در مرزهای دریایی همانند حق ما در مرزهای زمینی بوده و به طور کامل آن را می‌گیریم و آن را با دیگر موضوعات مرتبط نخواهیم کرد».

مقاومت آماده کمک به دولت لبنان در آزادسازی سرزمین‌هاست

وی تاکید کرد: «مقاومت آماده است در هر گامی که در آزادسازی سرزمین‌ها نقش داشته باشد، به دولت لبنان در تحقق آن کمک کند».

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت که هیچ چیز جدیدی درباره موضوع ریاست جمهوری لبنان برای بشارت دادن وجود نداشته و تلاش‌ها در این زمینه دنبال می‌شود.

وی در ادامه درباره پرونده ریاست جمهوری لبنان گفت: «موضوعی که به صورت ملی درباره آن اجماع وجود دارد، پرونده پناهجویان سوری است که می‌تواند ما را برای حل بحران به نتیجه برساند».

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: «یکی کردن نیروی کار سوریه و پناهجویان سوریه، اشتباه بوده و در آمارها باید به آن توجه کرد».

مسئول سرازیر شدن آوارگان سوریه به لبنان، دولت آمریکاست

سید حسن نصرالله اضافه کرد: «مسئول نخست سرازیر شدن آوارگان به لبنان کسی است که جنگ را در سوریه شعله ور کرد که آن دولت آمریکا بوده است».

وی افزود: «آمریکا پس از اعمال قانون قیصر، مسئول بحران اقتصادی در سوریه نیز می‌باشد و کسانی که اعتقاد دارند پناهجویان سوریه موجودیت لبنان را تهدید می‌کند باید به واشنگتن بگویند که با لغو قانون قیصر، لبنان نجات می‌یابد».

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت اگر دولت لبنان مهاجرت پناهجویان سوریه به سوی اروپا را آسان کند،‌ اروپایی‌ها برای حل بحران به بیروت می‌آیند.

وی در ادامه گفت که نباید شرایط کنونی به شرایط دشمنی با پناهجویان سوری تبدیل شود و نباید به مرزهای قانون و اخلاق با آنها تجاوز شود.

دبیر کل حزب‌الله لبنان اضافه کرد: «اگر تصمیم‌های دولت در لبنان تحت کنترل حزب‌الله بوده، رئیس دولت را برای حل بحران پناهجویان به دمشق اعزام می‌کرد».

سیاست‌های زشت و ننگین آمریکا تهدیدی برای لبنان است

سید حسن نصرالله گفت: «کسی که ترکیب جمعیتی، موجودیت و وطن را تهدید می‌کند سیاست‌های زشت و ننگین آمریکا در لبنان است».

وی افزود: «صهیونیست‌ها باید صدای جهان اسلام را در ارتباط با قبله نخست مسلمانان بشنوند اما به جای شنیدن این صدا، عادی‌سازی بیشتر روابط با اسرائیل را شاهدیم».

دبیر کل حزب‌الله لبنان تاکید کرد برای اینکه این کشور باقی بماند باید قانون قیصر توسط آمریکا لغو شود.

سید حسن نصرالله به مداخله‌های آمریکا در امور لبنان اشاره کرد و گفت: «من می‌دانم که سفیر آمریکا در لبنان زمانی که مطلع می‌شود سازمان امنیتی یا وزارتخانه‌ای به دلیل قانونی اقدام به بازگرداندن برخی از سوری‌ها به سوریه کرده‌، خودش شخصا نزد آنها رفته و با آنها جلسه برگزار می‌کند و از آنها تحقیق می‌کند یک تحقیق قضایی و امنیتی. و از شمشیر تحریم‌ها علیه افراد و نهادها استفاده می‌کند».

وی با اشاره به پناهجویان سوریه‌ای در این کشور گفت: «دو ملت سوریه و لبنان، دو ملتی هستند که در کنار هم زندگی می‌کنیم و به حکم جغرافیا و تاریخ در کنار هم نیز باقی خواهیم ماند و دو میلیون سوریه‌ای که در حال حاضر در لبنان حضور دارند نباید فضای تعامل با آنها به فضای برخورد تبدیل شود و کسی نباید به مرزهای قانون تعدی کند و کسی نباید ظلم کند. نباید اینگونه برداشت شود که خون پناهجویان سوری در لبنان مباح است و می‌توان اموال آنها را مصادره کرد. ظلم هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت. ما در لبنان قانون داریم و می‌توانیم طبق قانون عمل کنیم».

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید