بازداشت مرتبطین داعش در پایتخت یکی از همسایگان ایران

کدخبر: ۶۰۵۵۹۲
اقتصادنیوز: پلیس ترکیه اعلام کرد شماری از اتباع خارجی در پایتخت این کشور به اتهام ارتباط با گروه تروریستی داعش بازداشت شده‌اند.
بازداشت مرتبطین داعش در پایتخت یکی از همسایگان ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، پلیس ترکیه روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی ترکیه ۳۳ شهروند خارجی را به اتهام ارتباط با گروه تروریستی داعش در شهر «آنکارا» پایتخت این کشور دستگیر کرده اند.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» اداره کل امنیت ترکیه اعلام کرد که پلیس ۳۳ مظنون از جمله ۳۱ عراقی و ۲ تبعه سوری را در عملیاتی همزمان دستگیر کرد. این عملیات همزمان در ۳۹ آدرس در آنکارا انجام شد.

۱۰ داعشی دستگیر شدند

ترکیه در سال ۲۰۱۳ یکی از اولین کشورهایی بود که داعش را یک  گروه تروریستی اعلام کرد. این کشور از آن زمان تاکنون چندین بار توسط این گروه تروریستی مورد حمله قرار گرفته و بیش از ۳۰۰ نفر در دستکم ۱۰ بمب‌گذاری انتحاری و چهار حمله مسلحانه کشته و صدها نفر زخمی شدند.

در سوم خرداد نیز منابع امنیتی ترکیه از بازداشت ۱۲ تروریست داعشی از جمله سه سرکرده این گروهک در استان‌های استانبول، قونیه و آنتالیا، خبر دادند. این افراد نام خود را گروه «التقوی» نهاده و دستورات لازم را از سران باقی مانده داعش در سوریه می‌گرفتند و اقدام به جمع‌آوری پول و جذب افراد برای داعش می‌کردند.

نیروهای امنیتی ترکیه تاکنون بارها از کشف و خنثی‌سازی عملیات‌های داعش به خصوص در استانبول خبر داده‌اند، شهری که طی سال‌های گذشته چندین بار شاهد عملیات‌های تروریستی بود که آخرین آن در ۲۲ آبان سال گذشته در خیابان استقلال در منطقه «بی‌اوغلو» رخ داد و دست کم شش کشته و ۸۱ زخمی بر جای گذاشت.

 ترکیه با بهانه مباره با تروریست‌ها بارها عملایت زمینی و هوایی در  عراق و سوریه  انجام داده است که با مخالفت دولت‌های این دو کشور و اهالی منطقه قرار گرفته است. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی