ریشی سوناک اسرائیل را نقره داغ کرد

کدخبر: ۶۰۵۶۳۹
اقتصادنیوز: ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس دروغ‌پردازی اسرائیل درباره بمباران بیمارستان غزه را تائید کرد
ریشی سوناک اسرائیل را نقره داغ کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،‌ نخست وزیر انگلیس امروز (دوشنبه) در سخنانی در پارلمان این کشور، دروغ‌پردازی رژیم صهیونیستی درباره حمله مرگبار به بیمارستان المعمدانی غزه را که افزون بر یک هزار کشته برجای گذاشت تائید کرد.

دور جدید حملات هولناک اسرائیل به غزه / چند محله و مسجد بمباران شد+ فیلم

ریشی سوناک روز دوشنبه به نمایندگان مجلس انگلیس گفت: «همانطور که هفته گذشته اشاره کردم، ما با دقت تمام شواهد را بررسی کردیم و من اکنون می توانم ارزیابی خود را با مجلس نمایندگان در میان بگذارم.»

وی مدعی شد: «بر اساس تحلیل عمیق کارشناسان اطلاعاتی و تسلیحاتی ما، دولت بریتانیا به این نتیجه رسیده است که این انفجار احتمالاً ناشی از پرتاب موشک یا بخشی از موشکی بوده که از داخل غزه به سمت اسرائیل پرتاب شده است.»

نخست وزیر انگلیس بر همین اساس ادعا کرد: «گزارش نادرست این حادثه تأثیری منفی در منطقه از جمله بر تلاش‌های دیپلماتیک حیاتی ایالات متحده و تنش‌ها در داخل کشور داشته است.»

اشغالگران صهیونیست هفته پیش در اقدامی جنایتکارانه با بمباران بیمارستان «المعمدانی» غزه بیش از یک‌هزار فلسطینی از جمله صدها کودک را به شهادت رساندند. این اقدام وحشیانه با محکومیت گسترده از سوی کشورهای اسلامی مواجه شد اما دولت‌های غربی در تداوم حمایت تمام قد از رژیم صهیونیستی، روایت تحریف شده این رژیم را تائید کردند.

رژیم صهیونیستی ساعاتی پس از این حادثه هولناک، مسوولیت پرتاب این موشک را به جنبش جهاد اسلامی نسبت داد. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در یک شوی تبلیغاتی، مدعی شد: یک موشک عمل نکرده جهاد اسلامی از منطقه‌ای نزدیک به بیمارستان اصابت و حماس هم از آن سوء استفاده کرده است.

این درحالی است که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که اشغالگران با ارائه روایت دروغ و ترویج آن از طریق پروپاگاندا رسوا شده‌اند و تلاش بیهوده‌ای برای فرار از ارتکاب کشتار بیمارستان المعمدانی صورت می‌دهند.

حماس تصریح کرد: اشغالگران فاشیست که بیش از چند روایت درباره کشتار از زمان وقوع آن در ساعات اولیه کرده‌اند، مسوول مستقیم این کشتار هستند. آنها مسوول مستقیم کشتاری هستند که به طور مستقیم با قدرت آتش آمریکایی که فقط اشغالگران آن را در اختیار دارند، رخ داده است.

در جلسه‌ای که امروز در پارلمان انگلیس تشکیل شد، نخست وزیر این کشور در پاسخ به سوالی درباره انفعال دولت لندن در محکومیت کشتار فلسطینی‌ها این ادعای تکراری را مطرح کرد که رژیم صهیونیستی حق دارد تا از خود در برابر آنچه او «عملیات تروریستی حماس» نامید، دفاع کند. وی در حالی که بر لزوم رعایت قوانین بین‌المللی در جنگ تاکید می‌کرد اما حاضر نشد که جنایات وحشیانه صهیونیست‌ها در حمله به مردم غزه را محکوم کند.

سوناک و تعدادی از نمایندگان مجلس انگلیس همچنین ادعاهایی را درباره نقش ایران در تحولات فلسطین مطرح کردند. نخست وزیر انگلیس با بیان این ادعا که حماس از سوی ایران مدیریت می‌شود، مدعی شد که جامعه بین‌الملل اجازه نخواهد داد که این جنبش کنترل غزه را بدست بگیرد.

وی همچنین به بهانه‌های مختلف از جمله غیرقانونی بودن حمایت از حماس و ادعای پریشانی جامعه یهودیان ساکن انگلیس، خشم و عصبانیت خود را از اعتراضات گسترده ضد صهیونیستی در این کشور بیان کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی