رئیس شورای اروپا مدعی شد؛ تلاش آلمان برای جلوگیری حمله احتمالی ایران به اسرائیل

کدخبر: ۶۰۶۲۸۴
اقتصاد نیوز :رئیس شورای اروپا امروز جمعه گفت که اوضاع در مقیاس منطقه‌ای و جهانی بسیار خطرناک است و بروکسل در تلاش است تا از «مشارکت احتمالی ایران در درگیری با اسرائیل» جلوگیری کند.
رئیس شورای اروپا مدعی شد؛  تلاش آلمان برای جلوگیری حمله احتمالی ایران به اسرائیل

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، شارل میشل، رئیس شورای اروپایی گفت: همه ما می‌دانیم که اوضاع [در خاورمیانه] برای منطقه و جهان بسیار خطرناک است.

به گزارش اسپوتنیک، میشل پیش از روز دوم نشست شورای اروپا در بروکسل گفت: به دلیل همین شرایط خطرناک است که ما باید از تشدید وخامت اوضاع که می‌تواند خطر دخالت مستقیم ایران یا گروه‌های نیابتی‌اش را به همراه داشته باشد، جلوگیری کنیم.  

درگیری‌ها در غزه در پی عملیات غافلگیرانه و گسترده «طوفان الاقصی» توسط حماس فلسطین علیه مواضع رژیم صهیونیستی در ۷ اکتبر(۱۵مهر) آغاز شد.

به گفته مقاومت فلسطین، این حمله در پی تعدی به حریم مسجدالاقصی و خشونت روبه‌افزایش شهرک‌نشینان صهیونیست علیه مردم فلسطین انجام شد.

از آن پس، رژیم صهیونیستی نوار غزه را هدف بمباران‌های متعدد خود قرار داده و با قطع آب، برق و گاز این منطقه آن را در محاصره انسانی قرار داده است. در پی تلاش‌های دیپلماتیک بین‌المللی، چند روز پیش، برخی از کمک‌های انسانی از مرز رفح به این منطقه راه یافت.

رژیم صهیونیستی در این درگیری با بمباران ساختمان‌های غیرنظامی، مسجد، دانشگاه، کلیسا، بیمارستان و ساختمان‌های مسکونی، همچنین با استفاده از تسلیحات ممنوعه، از جمله بمب‌هایی که در آن فسفر سفید به کار رفته، مرتکب جنایات جنگی متعددی شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی