آمادگی انصارالله در خصوص غزه/ نگرانی رسانه‌های اسرائیل از احتمال حمله پهپادی

کدخبر: ۶۰۷۶۰۶
عضو شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد که نیروهای مسلح ما در خصوص فلسطین، در آمادگی کامل قرار دارند.
آمادگی انصارالله  در خصوص غزه/ نگرانی رسانه‌های اسرائیل از احتمال حمله پهپادی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محمد علی الحوثی با هشدار به رژیم صهیونیستی گفت: سلاح‌هایی که توسط یمن به کار گرفته می‌شود، توانایی رسیدن به رژیم صهیونیستی غاصب را دارد. رسانه‌های رژیم صهیونیستی سه‌شنبه شب نیز از احتمال هرگونه حمله گسترش پهپادی انصارالله یمن به سرزمین‌های اشغالی ابراز نگرانی کردند.

شبکه "کان" رژیم صهیونیستی در تحلیلی نوشت: پرنده‌هایی که می‌تواند از یمن برخیزد قابل شمارش نیست. این پایگاه خبری در ادامه افزود: آنها (حوثی‌ها) اوایل سال گذشته میلادی و در جریان سفر اسحاق هرتسوگ رئیس اسرائیل به امارات، آن جا را نیز هدف قرار دادند.

«محمد البخیتی» از اعضای دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن نیز سه‌شنبه شب تصریح کرد که سید عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله تأکید کرده است یمن تا زمانی که اسرائیل به صورت زمینی در غزه دخالت می‌کند، در جنگ مداخله خواهد کرد. این مقام انصارالله افزود: عملیات حمله به اسرائیل با شمار زیادی از موشک‌های بالستیک و پهپاد صورت گرفت و دشمن نیز به سقوط تنها یک موشک اعتراف و درخصوص موشک‌های دیگر سکوت کرده است.

البخیتی تصریح کرد: تلفات آینده ما در جنگ با اسرائیل را نمی‌توان با جنگ‌های داخلی یمن مقایسه کرد.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن نیز ساعاتی پیش از آن سه‌شنبه شب در واکنش به جنایت جدید رژیم صهیونیستی در اردوگاه جبالیا گفت: کشتارهای دشمن اسرائیلی یک جنایت بزرگ است که هیچ انسانی نمی‌تواند در برابر آن سکوت کند. برخی منابع خبری سه شنبه شب نیز مدعی شدند که انصارالله تهدید به بمباران تأسیسات هسته ای دیمونا در اسرائیل کرد.

در تصویری که رسانه‌های از تهدید انصارالله منتشر کردند، تأسیسات هسته‌ای دیمونا نشان داده شده و به زبان عربی و عبری نوشته شده بود که [در حمله به این تأسیسات] تردید نخواهیم کرد.

سرتیپ عبدالله بن عامر معاون اداره تبلیغات وزارت دفاع دولت نجات ملی یمن نیز روز سه‌شنبه (۹ آبان ماه) در سخنانی پس از حمله موشکی و پهپادی نیروهای مسلح کشورش به سرزمین‌های اشغالی بر آمادگی صنعا برای انجام حملات بیشتر طی ساعات آتی تاکید کرد. وی گفت که نیروهای مسلح یمن آماده هستند تا در ساعات آینده حملات بیشتری به اهداف دشمن انجام دهند.

بن عامر افزود: پرتاب موشک و پهپاد بر اساس دستورات عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر انصارالله انجام شد و نیروهای مسلح یمن به حمایت از ملت فلسطین تا پایان تجاوز ادامه خواهند داد.

سرلشکر یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز عصر سه‌شنبه (۹ آبان) اعلام کرد که یگان پهپادی و موشکی این کشور سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار داده و این حملات تا زمان پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی ادامه خواهد یافت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن عصر سه‌شنبه (۹ آبان) در بیانیه‌ای اعلام کرد: از منظر احساس مسئولیت و پاسخ به ندای ملت خودمان و ملت‌های اسلامی و آزاده، نیروهای مسلح یمن باید وظیفه خود را در قبال آنچه در فلسطین اشغالی می‌گذارد، ایفا کند.

رسانه‌های صهیونیستی بعد از ظهر سه‌شنبه مدعی رهگیری یک موشک زمین به زمین شدند که به گفته آن‌ها از سمت دریای سرخ به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک شد که با سامانه پدافند دور برد "حیتس" رهگیری شد.

شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی نیز همان روز مدعی شده بود که ارتش این رژیم یک پهپاد یمنی را رهگیری کرده است. در روزهای اخیر منابع خبری چندین بار از حملات پهپادی و موشکی رزمندگان یمن به مواضع صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی