پشت‌پرده سومین سفر بلینکن به سرزمین‌های اشغالی / آقای وزیر به دنبال چیست؟

کدخبر: ۶۰۷۷۲۳
اقتصادنیوز: شبکه سی.ان.ان در گزارشی نوشت: یک منبع دیپلماتیک آگاه به مذاکرات آمریکا و اسرائیل به این شبکه گفت، بلینکن به دنبال این است که این رژیم را برای دست زدن به «وقفه در حملات هوایی به غزه با هدف اجازه دادن به میانجی گری» تحت فشار قرار دهد.
پشت‌پرده سومین سفر بلینکن به سرزمین‌های اشغالی / آقای وزیر به دنبال چیست؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «آنتونی بلینکن» وزیرخارجه ایالات متحده امروز جمعه برای سومین بار در یک ماه گذشته به اراضی اشغالی سفر کرد.

شبکه سی.ان.ان در گزارشی در ضمن پوشش صحبت‌های وزیر خارجه آمریکا در ضمن این سفر نوشت، یک منبع دیپلماتیک آگاه به مذاکرات آمریکا و رژیم صهیونیستی به این شبکه گفت، بلینکن به دنبال این است که این رژیم را برای دست زدن به «وقفه در حملات هوایی به غزه با هدف اجازه دادن به میانجی گری» تحت فشار قرار دهد.

تماس تلفنی بورل با وزیر خارجه اسرائیل / ارسال یک پیام هشدارآمیز

به نوشته این شبکه بلینکن در جریان این سفر هنگامی که کنار اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی ایستاده بود بار دیگر حمایت واشنگتن از این رژیم را تکرار کرده و از ضرورت «حفاظت از غیرنظامیان در غزه» صحبت کرد.

بلینکن مدعی شد: «ما قویا حامی این ایده هستیم که اسرائیل نه فقط حق بلکه وظیفه داشته از خود دفاع کرده و هر کار ممکن را انجام داده و اطمینان حاصل کند که اتفاق هفتم اکتبر هرگز دوباره تکرار نشود.»

وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد: «اینکه اسرائیل چطور این کار را انجام دهد مهم است. در رابطه با حفاظت از غیرنظامیان گرفتار در خط آتشی که حماس ایجاد کرده، بسیار مهم است همه کار برای حفاظت از آنها انجام شده و کمک‌ها به دست آنهایی که به شکل بسیار مبرمی به آنها نیاز دارند و به هیچ وجه مسئولیتی از بابت اتفاقات هفتم اکتبر ندارند رسانده شوند. بنا بر این ما در حال کار به روی همه اینها با یکدیگر هستیم.»

هرتزوگ با اشاره به معرضانی که صدایشان به شکلی ضعیف در پس زمینه در مطالبه آزادی اسرا شنیده می‌شد گفت: «از بلیکن به خاطر شفافیت اخلاقی تشکر میکنم. دل ما با آنها است. ما این مساله را درک می‌کنیم. ما خواستار آزادی فوری آنها هستیم.»

بلینکن ادامه داد: «ما مصمم به انجام هر کار ممکن برای آنکه آنها به شکلی ایمن بازگشته و نزد خانواده‌ها و عزیزانشان برگردند هستیم.»

هرتزوگ در توجیه ادعایش مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی از قوانین بشردوستانه بین‌المللی پیروی می‌کند، یک اعلامیه را نشان بلیکن داده و گفت، 1.2 میلیون نسخه از آنها برای شهروندان در غزه فرستاده شده‌اند.

واکنش پنتاگون به خبر پرواز پهپادهای آمریکایی بر فراز غزه

از آغاز جنگ غزه تا امروز، با وجود محکومیت گسترده جنایات رژیم صهیونیستی در سراسر جهان، دولت‌های غربی با رهبری آمریکا حمایتی همه‌جانبه از این رژیم به عمل آورده‌اند.

حماس در ۱۵ مهر حمله گسترده‌ای را علیه مواضع رژیم صهیونیستی در غلاف غزه آغاز کرد. تل‌آویو در پاسخ به این عملیات - که به دلیل حملات رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی، «طوفان الاقصی» نام گرفته - قتل‌عام مردم بی‌گناه فلسطین را آغاز کرده و از رسیدن غذا، دارو، سوخت و دیگر اقلام ضروری به ساکنان غزه جلوگیری می‌کند.

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی