اعلام آمادگی اندونزی برای خدمات درمانی به مجروحان غزه

کدخبر: ۶۰۸۰۱۷
اقتصاد نیوز :در حالیکه شهروندان اندونزیایی در جاکارتا تظاهرات‌ گسترده‌ای در محکومیت حمله اسرائیل به نوار غزه برگزار کردند، وزیر دفاع اندونزی اعلام کرد که دولت این کشور آماده اعزام کشتی پزشکی خود به آب‌های نزدیک غزه برای ارائه خدمات درمانی به قربانیان حملات اسرائیل است.
  اعلام آمادگی اندونزی برای خدمات درمانی به مجروحان غزه

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری اندونزی «آنتارا» گزارش داد، «پرابوو سوبیانتو» وزیر دفاع اندونزی اعلام کرد که دولت این کشور آماده اعزام کشتی پزشکی خود به آب‌های نزدیک غزه برای ارائه خدمات درمانی به قربانیان حملات رژیم صهیونیستی است.

 

تلفات اسرائیل در حمله زمینی به غزه اعلام شد

سوبیانتو فاش کرد که دولت اندونزی قصد دارد با کشورهای همسایه نوار غزه، از جمله مصر، برای دریافت مجوز ارسال این کشتی پزشکی، هماهنگی کند.

وی روز شنبه در جریان بازدید از پایگاه هوایی حلیم پردانا کوسوما در جاکارتا گفت: نیروهای دفاعی اندونزی آماده اعزام یک کشتی پزشکی هستند و برای ارائه کمک‌های بیشتر در آنجا آماده خواهند بود.

این در حالیست که بیش از یک میلیون تن از ساکنان جاکارتا در محکومیت جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه تظاهراتی برپا کردند و با سر دادن شعارهایی خواستار لغو محاصره نوار غزه، ورود کمک‌های بشردوستانه و توقف جنگ شدند.

امادگی اندونزی برای اعزام کشتی پزشکی به آب‌های نزدیک غزه

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، در این تظاهرات وزرا، رهبران احزاب، نمایندگان پارلمان‌ها و رهبران سازمان‌های اسلامی اندونزی شرکت داشتند.

تعداد شرکت‌کنندگان در این تظاهرات حدود یک میلیون و نیم تَن تخمین زده شده‌است.

طی هفته‌های اخیر اندونزی شاهد برگزاری تظاهرات‌های مختلف در حمایت از غزه و محکومیت جنگ رژیم صهیونیستی به این منطقه بود.

تجاوزات رژیم صهیونیستی در غزه برای سی‌امین روز ادامه دارد و این حملات بر بیمارستان‌ها و محله‌های مسکونی و غیرنظامیان متمرکز است. این در حالیست که ارتش اشغالگر در عملیات زمینی متحمل خسارات سنگین شده‌است.

نوار غزه از هفتم اکتبر گذشته مورد بمباران مستمر رژیم صهیونیستی قرار گرفته‌ و خسارات سنگینی به زیرساخت‌های غیرنظامی وارد شده‌است به طوریکه باعث از کار افتادن بسیاری از تأسیسات، به‌ویژه بیمارستان‌هایی که مجروحان بمباران‌ها یا مبتلایان به بیماری‌های مزمن را درمان می‌کنند، شده‌است.

 

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی