سخنگوی ارتش اسرائیل : همه مناطق غزه بمباران می‌شود/ هیچ کجای غزه امن نیست/!

کدخبر: ۶۰۹۵۰۴
اقتصادنیوز: سخنگوی ارتش اسرائیل امروز گفت که هیچ منطقه‌ای در غزه برای بمباران استثنا نیست.
سخنگوی ارتش اسرائیل : همه مناطق غزه بمباران می‌شود/ هیچ کجای غزه امن نیست/!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «جاناتان کانریکاس» سخنگوی ارتش اسرائیل اذعان کرد که هیچ منطقه و نقطه‌ای در غزه از حملات و بمباران‌ها استثنا نشده است.

به نوشته وبگاه خبری روسیا الیوم، در شرایطی که رژیم اسرائیل بارها از مردم غزه خواسته است تا برای در امان ماندن از بمباران‌‌ها به سمت جنوب غزه بروند، اما سخنگوی ارتش این رژیم امروز (۲۱ آبان) گفت: «نبرد در غزه ادامه دارد، من همچون گذشته از فلسطینی‌ها می‌خواهم تا به جنوب بروند؛ اما ما هرگز نگفتیم که جنوب غزه را هدف قرار نمی‌دهیم، موارد و اهداف نظامی مهمی وجود دارد که ما به طور حتم آن را مورد هدف قرار می‌دهیم».

«جاناتان کانریکاس» تأکید کرد: «هیچ استثنایی وجود ندارد یا هیچ منطقه‌ای از حملات ما کنار گذاشته نشده است».

بمباران جنون آمیز نقطه به نقطه غزه در حالی است که صهیونیست‌ها همواره از مردم این منطقه خواسته‌اند به جنوب بروند، اما موارد بسیاری از هدف قرار گرفتن کاروان آوارگان که به سمت رفح حرکت می‌کردند، وجود دارد.

روز گذشته نیز جنگنده‌های رژیم اشغالگر، یک کاروان آوارگان را در جاده صلاح‌الدین در مرکز غزه که به سمت رفح حرکت می‌کرد هدف قرار دادند؛ جاده‌ای که صهیونیست‌ها آن را گذرگاه امن برای خروج غیرنظامیان از شمال غزه معرفی کرده‌اند.

در همین راستا دفتر اطلاع‌رسانی دولت حماس در غزه نیز گفته که پیکر دهها نفر از آوارگانی که از شمال رهسپار جنوب غزه بودند در اطراف جاده صلاح‌الدین افتاده است.

بمباران بی وقفه منطقه غزه در حالی است که حملات به بیمارستان‌ها کشیده شده و به خصوص بیمارستان الشفاء بزرگترین بیمارستان غزه در محاصره قرار گرفته است و هیچ فردی امکان خروج از آن را ندارد.

شرایط غزه به حدی بغرنج است که به گفته کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، غزه بزرگترین فاجعه بشری تاریخ معاصر است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید