خودداری مجارستان از اختصاص بودجه تسلیحاتی به اوکراین

کدخبر: ۶۰۹۷۵۵
اقتصادنیوز: وزیر خارجه مجارستان اعلام کرد کشورش از اختصاص بودجه ۵۰۰ میلیون یورویی برای ارسال سلاح به اوکراین خودداری کرده است.
خودداری مجارستان از اختصاص بودجه تسلیحاتی به اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا‌، وزیر خارجه مجارستان که برای حضور در نشست اتحادیه اروپا در بروکسل حضور دارد از ممانعت کشورش برای اختصاص بودجه کمک‌های تسلیحات به اوکراین خبر داد.

اسپوتنیک گزارش داد، پیتر سیجارتو روز دوشنبه اعلام کرد که کشورش از اختصاص بودجه ۵۰۰ میلیون یورویی برای ارسال سلاح به اوکراین خودداری کرده است.

بسته جدید تحریم‌ های اتحادیه‌اروپا علیه روسیه + جزئیات

به گفته سیجارتو، مجارستان تضمینی از آژانس ملی پیشگیری از فساد اوکراین (NACP) مبنی بر عدم ثبت شرکت‌های مجارستانی در فهرست حامیان بین‌المللی جنگ دریافت نکرده است.

وی در نشست روز دوشنبه وزرای خارجه اتحادیه اروپا تاکید کرد که فشار زیادی بر مجارستان در این زمینه وارد شده است.

وزیر خارجه مجارستان در ادامه گفت که کشورش با این اقدام موافق نبوده است ولی تا زمانی که تضمینی از آژانس اوکراینی دریافت نکنند، همچنان بر موضع خود خواهد ایستاد.

وزیر خارجه مجارستان با بیان اینکه ارسال حجم زیاد تسلیحات خارجی به اوکراین آتش آشوب را پس از پایان درگیری با روسیه، در سایر نقاط جهان روشن می‌کند، از ظهور بحران‌های جدید در مناطق ناپایدار ابراز نگرانی کرد.

سیجارتو چندی پیش طی سخنرانی در مجمع بین‌المللی صلح بوداپست، موضع دولت خود در قبال جنگ روسیه و اوکراین را تشریح کرد و گفت که این درگیری پیامدهای گسترده‌تری، فراتر از مرزهای اوکراین خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه تنها پایان دادن به درگیری ها می‌تواند امنیت ما را تضمین کند، اظهار داشت: مجارستان به دلیل مجاورت و داشتن مرز مشترک با اوکراین، اولین کشوری است که در معرض خطر تشدید تنش‌ها قرار دارد.

وزیر امور خارجه مجارستان افزود: تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه نه تنها هیچ کمکی به پایان درگیری در اوکراین نکرده بلکه به شدت به اقتصاد این اتحادیه آسیب وارد کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی